Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pirmie 100 Dziesmusvētku karogi devušies uz novadiem

XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV deju svētku atklāšana notiks ar īpaši izveidotu karogu pacelšanu 420 Latvijas vietās. Pēc svētku galvenā režisora Uģa Brikmaņa ieceres 30. jūnijā pašā dienas vidū, kad saule ir zenītā, tiks pacelti Dziesmu un deju svētku karogi, tā simboliski atklājot svētku visā Latvijā, portālu «Apollo» informēja Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Šodien ar uzņēmuma «Latvijas Pasts» atbalstu uz Latvijas novadiem devušies pirmie 100 Dziesmu un deju svētku karogi. Sākot no aprīļa uz svētku rīkotāja – Latvijas Nacionālā kultūras centra – biroju no visas Latvijas tika iesūtītas svētku zīmes, kuras iedziedāja katras konkrētās vietas kolektīvi – koris, deju ansamblis, folkloras grupas, amatierteātri utt. Šīs svētku zīmes uzdrukāja uz īpaši veidota karoga.

«Svētku atklāšana novados ir simbolisks un vienojošs brīdis. Svētku dalībnieki, kas dosies uz Rīgu, un mājāspalicēji kopā pacels karogu, kas plīvos līdz pat svētku pēdējai dienai, sagaidot mājās dalībniekus. Tā ir skaista, bet aizmirsta tradīcija – pavadīt savējos un novēlēt izdošanos. Visus atklāšanas ceremonijas dalībniekus novados lūdzam iesūtīt mums fotogrāfijas no karoga pacelšanas brīža. Iesūtītos attēlus izmantosim kā atklāšanas pasākuma Dziesmu svētku parkā scenogrāfijas elementus,» stāsta svētku galvenais režisors Uģis Brikmanis.

«Esam lepni par to, ka Latvijas Pasts iesaistās īpašo Dziesmu un Deju svētku sajūtu radīšanā ne tikai Rīgā, bet ikvienā Latvijas pilsētā, novadā un ciemā. Pēc dažām dienām svētku karogi sasniegs adresātus, lai dāvātu svētkus visiem Latvijas iedzīvotājiem Dziesmu un Deju svētku laikā» uzsver Latvijas Pasta valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Arnis Salnājs.

XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem gatavojas 40 000 dalībnieku - kolektīvi no Latvijas (vairāk nekā 1600, t.sk. 100 mazākumtautību kolektīvi un individuālie izpildītāji skatēs), latviešu diasporas (47) un ārvalstīm (26). Dziesmu un deju svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs, atbalsta lieldraugi «Latvijas dzelzceļš», «Lattelecom» un «Latvenergo», kā arī banka «Citadele» un «Latvijas Valsts meži».