Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Mercedes» un «Pirelli» saņem rājienu par neatļautiem riepu testiem

Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) šodien piesprieda rājienu Pirmās formulas (F-1) komandai «Mercedes» un riepu piegādātājiem «Pirelli» par nesen veiktajiem neatļautajiem testiem.

Noklausīšanās šajā lietā notika ceturtdien, bet dienu vēlāk FIA tribunāls paziņoja lēmumu.

Trīs dienu testi maijā risinājās Barselonā, izraisot skaļus «Red Bull» un «Ferrari» komandu protestus par to nostādīšanu nevienādā situācijā.

Noklausīšanās gaitā «Mercedes» un «Pirelli» aizstāvēja savu rīcību, sakot, ka viņu mērķis nebija nepakļauties likumiem. Arī FIA izlēmusi iztikt vien ar aizrādījumu abiem vaininiekiem, kā arī aizliedza «Mercedes» piedalīties no 17. līdz 19. jūlijam Silverstounā plānotajos jauno braucēju testos.

Tāpat FIA izteikusi vēlmi, lai visi mācītos no šī gadījuma, un piebilda, ka plāno pastiprināt kontroli pār F-1 testiem.

Kā ziņots, šajā sezonā vairākas F-1 komandas regulāri izsaka neapmierinātību ar pastiprināto «Pirelli» riepu nodilumu - to dēļ boksos jādodas pārāk bieži. Šī visa iespaidā iestrēgušas sarunas par jaunu «Pirelli» līgumu par riepu piegādi pēc šī gada, kas Itālijas ražotājam licis paziņot, ka iespējams vairs nepiegādās riepas nākamajā sezonā.

«Pirelli» F-1 atgriezās 2011. gadā kā vienīgais riepu piegādātājs, noslēdzot līgumu uz trim gadiem.