Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Švecovs kļūst par Eiropas junioru vicečempionu modernajā pieccīņā

Latvijas sportists Pāvels Švecovs šodien izcīnīja otro vietu Bulgārijā notiekošajā Eiropas junioru čempionātā modernajā pieccīņā.

Kaut lielāko sacensību daļu Švecovs bija vadībā, noslēgumā viņu tomēr apsteidza krievu sportists Jegors Pučkarevskis.

Finālsacensībās Švecovs vadību pārņēma jau pēc paukošanas, kurā savāca 1024 punktus. Ja vēl pēc paukošanas Švecovs dalīja līderpozīciju ar krievu Iļju Šugarovu, pēc peldēšanas, kurā Latvijas sportists bija ceturtais ātrākais, viņš jau kļuva par vienīgo kopvērtējuma līderi.

Jāšanā Švecovs uzrādīja piekto rezultātu starp visiem sportistiem un vēl vairāk nostiprināja līderpozīciju, tāpēc apvienotajā skriešanas un šaušanas disciplīnā jau devās 23 sekundes pirms viņa tuvākā konkurenta Pučkarevskis. Tomēr noslēdzošajā distancē Pučkarevskis bija ievērojami ātrāk, finišējot desmit sekundes pirms Švecova, bet divas sekundes pēc Latvijas sportista distanci beidza brits Semjuels Karijs.

Summā Pučkarevskis izcīnīja 5828 punktus, Švecovam bija 5788 punkti, bet Karijs atpalika vēl par astoņiem punktiem.

Kā ziņots, pirms tam trešdien kvalifikācijā Švecovs uzrādīja sesto labāko rezultātu savā grupā, kvalificējoties finālam.

Švecovs ir vienīgais Latvijas pārstāvis šajā čempionātā.

Pērn Švecovs un Olga Šišlova kļuva par Eiropas junioru čempioniem jauktās stafetes sacensībās, bet pagājušajā čempionātā individuālajā ieskaitē Švecovs ieņēma 20. vietu.