Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vīķe-Freiberga par ugunsgrēku Rīgas pilī

Neieinteresētība kultūras mantojuma saglabāšanā ir bijusi kopš neatkarības atjaunošanas, komentējot ugunsgrēku Rīgas pilī, TV3 ziņām sacīja bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

«Pie tā, ka ugunsgrēkā cietis nacionālais kultūras mantojums, ir vienādi vainīgas visas līdz šim valdījušās raibās koalīcijas. Līdz šim nekas nav darīts, lai šīm vērtībām nodrošinātu atbilstošus glabāšanas apstākļus. Esmu satriekta un sašauta,» sacīja Vīķe-Freiberga.

Viņa piebilda, ka viņas prezidentūras laikā pilī nav bijis atļauts pat pārkrāsot sienas, kamēr telpās atradušās muzeju vērtības, taču tagad veikti ievērojami rekonstrukcijas darbi, neizvācot no pils muzeju krājumus.

Jau ziņots, ka vakar vakarā Rīgas pilī izcēlās ugunsgrēks, ko pēc vairāk nekā piecu stundu aktīva darba izdevies lokalizēt ap plkst.4. Nopostīta ap 3200 kvadrātmetru liela platība.

Ugunsgrēku pilnībā likvidēt izdevās šodien plkst.14.21.

No uguns dzēšanas darbiem cietuši trīs Rīgas pilī esošie muzeji - Latvijas Nacionālais vēstures muzejs un tā krājums, Rakstniecības un mūzikas muzeja krājums, kā arī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Ārzemju kolekcijas krājums.