Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Strasbūrā prasa miljonus, dabū tūkstošus

Pēdējo četru gadu laikā Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) lietās pret Latviju pasludinājusi 34 spriedumus, kopumā mūsu valstij liekot kompensācijās izmaksāt vairāk nekā 120 000 latu, vēsta biznesa žurnāls «Kapitāls».

Gandrīz tikpat maksāts par mierizlīgumiem un vienpusējām deklarācijām, proti, panākti desmit mierizlīgumi par vairāk nekā 47 000 latu, un apstiprinātas 15 vienpusējās deklarācijas par 36 000 latu. No 2009. līdz 2012. gadam sūdzību iesniedzēji no Latvijas vēlējušies saņemt 14 miljonus latu.

Visvairāk jeb 4,6 miljonus latu kompensācijā no Latvijas prasa Jānis Vistiņš un Genādijs Perepjolkins par savulaik piespiedu kārtā atsavināto nekustamo īpašumu Rīgas ostas teritorijā.

Tā kā gala lēmumu par piešķiramās kompensācijas apjomu ECT vēl nav pieņēmusi, tai ir iespēja kļūt par lielāko mūsu valsts vēsturē. Pagaidām rekords pieder 2010. gada decembrī piespriestajai 35 141 lata kompensācijai Aleksandram Jasinskim saistībā ar viņa dēla Valda nāvi 2005. gadā. Pēc alkohola lietošanas kopā ar paziņām kurlmēmais puisis apmeklēja diskotēku Balvu Amatniecības vidusskolā, kur izcēlās kautiņš. Valdis krita, sasita galvu pret asfaltu un zaudēja samaņu.