Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Džeksons pirms nāves uzstādījis «nāvējošu pasaules rekordu»

Slavenais dziedātājs Maikls Džeksons 2009.gadā gatavojās uzstādīt pasaules rekordu, uzstājoties visu laiku veiksmīgākajā koncerttūrē, taču sev nezinot, vēl pirms nāves uzstādījis savādu rekordu – viņš kļuvis par cilvēku, kas visilgāk izdzīvojis bez normāla miega, ziņo ASV mediji.

Pazīstamais Hārvardas Medicīnas skolas profesors Čārlzs Čeizlers uzskata, ka Džeksons varētu būt vienīgais zināmais cilvēks, kurš divus mēnešus ir izdzīvojis bez ātro acu kustību miega fāzes (REM – rapid eye movement). Profesors uzsver, ka šī miega fāze ir ļoti būtiska, lai cilvēka organisms spētu darboties.

Profesors pie šāda secinājuma nonācis, pētot Džeksona kolēģu – producentu, horeogrāfu, frizieru un citu speciālistu - liecības. Tās liecinājušas, ka Džeksons dažus mēnešus pirms nāves nav spējis atcerēties vārdus dziesmām, kuras izpildīja tūkstošiem reižu. Viņš nav varējis atcerēties vienkāršas deju kustības. Tāpat fiksēti arī paranojas simptomi – viņš runājis ar sevi, dzirdējis arī balsis.

Čeizers norāda, ka eksperimentos fiksēts, ka žurkas nespēj izdzīvot ilgāk par piecām nedēļām bez normāla miega, taču uz cilvēkiem gan šādi eksperimenti nav veikti.

Kā zināms, Džeksona ārsts 60 dienas pēc kārtas dziedātājam devis medikamentu «Divprivan», kura sastāvā ir propofols, ko ārsti izmanto operāciju laikā. Tas var radīt pacientos eiforijas stāvokli. Tā lietošana var radīt sirds ritma palēninājumu, asinspiediena pazemināšanos, kā arī muskuļu spazmas.

Čeizers uzskata, ka 80.dienā pēc šo zāļu lietošanas Džeksons jebkurā gadījumā būtu nomiris.