Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pēc likuma izmaiņām būs jāizvēlas, kā veikt norēķinus par komunālajiem pakalpojumiem

Dzīvojamās mājas īpašniekiem, kuri norēķinās par komunālajiem pakalpojumiem ar pārvaldnieka starpniecību, būs jāizlemj par turpmāko norēķinu veidu, proti, norēķināties pa tiešo ar pakalpojuma sniedzējiem vai turpināt to darīt ar pārvaldnieka starpniecību, paredz Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas atbalstītais priekšlikums grozījumiem Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā pirms otrā lasījuma.

Grozījumi Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā paredz iespēju izvēlēties par komunālajiem pakalpojumiem norēķināties tieši ar to sniedzējiem.

Komisija iepriekš atbalstīja ieceri papildināt likumu, nosakot, ka iedzīvotāji norēķinās tieši ar pakalpojuma sniedzēju par siltumenerģijas vai dabasgāzes, kas nepieciešama ēkas apkurei, ūdens un kanalizācijas, atkritumu izvešanas pakalpojumu un koplietošanas vajadzībām paredzētas elektroenerģijas nodrošināšanu dzīvojamai mājai. Vienlaikus likumprojektā paredzēts, ka dzīvojamās mājas īpašnieks ir tiesīgs pieņemt lēmumu par norēķiniem ar pakalpojuma sniedzēju ar pārvaldnieka starpniecību.

Paredzēts, ka iedzīvotājiem, kuri likuma spēkā stāšanas dienā norēķinās par pakalpojumiem ar pārvaldnieka starpniecību, būs pienākums normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā līdz 2014.gada 28.februārim izlemt jautājumu par turpmāko norēķinu veidu.

Likumprojektā noteikti arī pārvaldnieka, pakalpojuma sniedzēja pienākumi un kompetence. Likuma grozījumi paredz arī daudz citu izmaiņu.

Paredzēts, ka likums varētu stāties spēkā 1.oktobrī.

Saeimas komisija šo likumprojektu atbalstīja izskatīšanai Saeimā otrajā lasījumā.

Par likumprojektu un priekšlikumiem, kas tam iesniegti, vēl būs jālemj Saeimai otrajā un trešajā lasījumā. Plānots, ka par šo likumu parlaments otrajā lasījumā varētu lemt 9.jūlija plenārsēdē.