Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kaujinieki Pakistānas Kašmirā nogalinājuši deviņus tūristus

Kaujinieki viesnīcā pie Nanga Parbata kalna bāzes nometnes Pakistānas kontrolētajā Kašmirā nogalinājuši deviņus ārvalstu tūristus un pakistāniešu gidu.

Pēc vietējo amatpersonu sniegtām ziņām, nogalināti pieci Ukrainas pilsoņi un trīs Ķīnas pilsoņi, bet par devītā tūrista nacionalitāti saņemtas pretrunīgas ziņas. Dažos avotos minēts, ka bojā gājušais ir Krievijas pilsonis, bet citos avotos, ka Lietuvas pilsonis. Tūristu grupā ietilpa vēl viens ķīniešu tūrists, kas uzbrukumā izdzīvojis.

Ceļotāji kopā ar pakistāniešu gidu gleznaino Gilgitas-Baltistānas reģionu apmeklēja tūrisma pārgājienā.

Kaujinieki naktī uz svētdienu iebrukuši nomaļā viesnīcā un atklājuši uguni uz tūristiem, bet pēc tam aizbēguši. Uzbrucēji saviem upuriem nolaupījuši dokumentus un naudu.

Pēc notikušā uzbrukuma uz reģionu nosūtīti ievērojami drošības dienestu papildspēki, taču nomaļo reģionu iespējams sasniegt tikai kājām, zirga mugurā vai ar helikopteru.

Atbildību par uzbrukumu uzņēmies sunnītu kaujinieku grupējums «Jundullah».

«Šie ārzemnieki ir mūsu ienaidnieki un mēs ar lepnumu uzņemamies atbildību par viņu nogalināšanu un turpināsim arī šādus uzbrukumus nākotnē,» aģentūrai «Reuters» paziņoja grupējuma pārstāvis Ahmeds Marvats.

«Jundullah» iepriekš uzņēmās atbildību par virkni uzbrukumiem Pakistānas šiītiem, tostarp 2012.gada februārī veikto pasažieru autobusa apšaudi, kurā tika nogalināti astoņi cilvēki.

Savukārt sarunā ar britu raidkorporāciju BBC atbildību par uzbrukumu uzņēmies ar talibiem saistītais Pakistānas kaujinieku grupējums «Tehrik-e-Taliban».

Himalaju kalnu grēdā ietilpstošā 8126 metrus augstā Nanga Parbata kalna pakāje ir populārs kalnu pārgājienu un alpīnisma maršruts.

Gilgita-Baltistāna, kas robežojas ar Ķīnu un Kašmiru, tiek uzskatīta par vienu no drošākajiem reģioniem Pakistānā, kaut arī pēdējos gados pastiprinājušies uzbrukumu šiītu minoritātei. Tomēr ārvalstu tūristiem iepriekš šajā reģionā nekad nav uzbrukts.

Pēc vietējo tūrisma aģentūru sniegtajām ziņām, pasaules devītajā augstākajā kalnā Nanga Parbatā pašlaik atrodas aptuveni 40 alpīnistu.

Pakistānas prezidents Asifs Ali Zardari un premjerministrs Navazs Šarifs nosodīja uzbrukumu, brīdinot, ka «šādi nežēlīgi un necilvēcīgi uzbrukumi netiks paciesti».

Gilgitas provinces gubernators Sieds Mehdi Šahs sasaucis tikšanos ar reģionālajiem drošības dienestiem, lai apspriestos par situāciju reģionā, kur tūristi nodrošina būtisku ienākumu avotu.