Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas U-20 basketbola izlasēs sāk izkristalizēties sastāvi dalībai Eiropas čempionātā

Latvijas U-20 vīriešu un sieviešu basketbola izlases turpina gatavoties gaidāmajam Eiropas čempionātam, bet komandu sastāvi pamazām iegūt pirmās aprises.

Latvijas U-20 vīriešu izlase nesen atgriezusies no deviņu spēļu turnejas pa Ķīnu. Trīs pārbaudes spēļu turnejā Latvija sacentās ar Ķīnas un Kanādas studentu izlasēm, kuras gatavojas startam nākammēnes gaidāmajai pasaules Universiādei, kā arī pāris gadus vecāku amerikāņu spēlētāju sastādīto komandu. Uzvaru Latvijas izlase izcīnīja vienīgi pašā pirmajā mačā, kad ar 67:65 pārspēja ASV komandu, bet vairākos mačos ar ķīniešiem pie panākumiem traucējusi tikt klaji tendencioza tiesāšana.

Kopš piektdienas izlase gatavošanos Eiropas čempionātam turpina Liepājā, kur trenējas 14 spēlētāju sastāvā. Komandai pievienojušies Jānis Bērziņš, Ojārs Siliņš, Roberts Stumbris un Elvis Saulītis, bet pēc turnejas pa Ķīnu no sastāva atskaitīti Rihards Ginters, Klāvs Strazdiņš, Elvis Endzels un Rihards Pāže.

Savukārt darbu vienībā turpina Kaspars Vecvagars, Ingus Jakovičs, Toms Leimanis, Edgars Štelmahers, Roberts Krūmiņš, Roberts Krastiņš, Artūrs Lūsis, Pēteris Rēķis, Andrejs Gražulis un Iļja Gromovs.

«No sportiskā viedokļa, protams, gribējās gūt vairāk par vienu uzvaru un mačos ar amerikāņiem un Ķīnas studentu izlasi tas bija reāli. Tomēr rezultātu nozīmi nepārvērtēsim. Paturam prātā mūsu galveno mērķi - Eiropas čempionātu -, tāpēc turnejas beigās, kad jau bija sakrājies nogurums, vairāk pietaupījām mūsu līderus. Labi, ka tikām cauri bez nopietniem savainojumiem un visi var turpināt darbu,» Latvijas Basketbola savienība (LBS) citē vienības galveno treneri Artūru Štālbergu.

Turpinājumā Latvijai paredzētas pārbaudes spēles ar Latvijas U-18 izlasi un Zviedrijas vienaudžiem.

Eiropas čempionātā Tallinā Latvijas komanda pirmajā posmā sacentīsies ar Izraēlas (9. jūlijā), Krievijas (10. jūlijā), Bulgārijas (11. jūlijā) un Spānijas (12. jūlijā) izlasēm. Trīs labākās komandas turpinās cīņu par medaļām.

Savukārt U-20 sieviešu izlase nesenākajās pārbaudes spēlēs divreiz uzvarēja Lietuvas vienaudzes un piedzīvoja vienu zaudējumu, bet 25. un 26. jūnijā to izbraukumā sagaida divi mači ar Polijas U-23 vienību.

Uz Poliju dosies 12 spēlētājas - Asnāte Fomina, Kate Krēsliņa, Sabīne Dukāte, Ilze Jākobsone, Ance Aizsila, Liene Stalidzāne, Renāte Reine, Katrīna Epnere, Paula Langina, Guna Lagzdiņa, Paula Tomsone un Vineta Bīriņa.

Tikmēr Katei Aizsilai ir savainots ceļgals, bet Krista Brīdiņa un Daiga Kuzmane paliek mājās sportisku apsvērumu dēļ. Sastāvs Eiropas čempionātam tiks nosaukts 29. jūnijā.

«Treniņi bijuši smagi, bet pēdējās dienās slodze samazināta un savstarpējās spēlēs jau parādās precizitāte metienos. Taču īstā pārbaude būs Polijā 25. un 26. jūnijā. Spēlēsim ar pilnu atdevi. Jābūt kvalitātei, arī rezultāts nebūs vienaldzīgs. Jāņem vērā, ka polietes būs dažus gadus vecākas, taču tas nebūs attaisnojums, lai kaut ko nedarītu pareizi vai necīnītos,» LBS citē izlases galveno treneri Aivaru Vīnbergu.

Latvijas U-20 sieviešu izlase pašlaik gatavojas jūlija sākumā Bulgārijā paredzētajam Eiropas U-20 čempionāta B divīzijas turnīram, kas risināsies no 4. līdz 14. jūlijam. Deviņas komandas - Čehija, Beļģija, Lielbritānija, Izraēla, Rumānija, Portugāle, Maķedonija, Bulgārija un Latvija - viena apļa turnīrā cīnīsies par trim ceļazīmēm uz A divīziju.