Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Japāņu pensionārs dzīvi Japānā iemaina pret karjeru Latvijā

Izbijušais Japānas diplomāts Toru Nagatsuka dzīvi Japānā iemainījis pret karjeru Latvijā. Nagatsuka ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) lepnums- tā darbabiedri saka par savu kolēģi. Japānā pensionējies, pārcēlies uz dzīvi Latvijā, apguvis valodu un atradis darbu. Nagatsukam ir karjera, par kuru viņu varētu apskaust daudzi.

Līgo vakars un Jāņu diena nav viņa iecienītākie svētki, taču kopumā dzīve Latvijā viņam tā patīk, ka mūsu valsti izvēlējies sev par mītnes vietu.

Par savu jauno karjeru Toru Nagatsuka sāka domāt vēl strādādams Japānas vēstniecībā Latvijā pāris gadus pirms aiziešanas pensijā, kas Japānā ir 65 gadu vecumā.

„ Latvieši ir godīgi,” saka Nagatsuka, norādot, ka nauda veikalos un pat Centrāltirgū tiekot izdota precīzi. Toru divas reizes nedēļā apgūst latviešu valodu un vēlas savas prasmes pilnveidot. Latviešu valodu apguvusi arī viņa dzīvesbiedre, abu japāņu mājās Rīgā tiek abonēti laikraksti latviešu valodā.

Nagatsuka saka, ka latviešu valoda ir sarežģīta, bet interesanta. Viens no viņa pienākumiem ir veicināt japāņu interesi par Latviju. Viņš arī attīstījis LIAA mājas lapas japāņu versiju.

Toru ir sajūsmā par Dziesmu svētkiem, kaut uz tiem nav izdevies iegādāties biļetes. Viņš atzīst, ka Līgo gan nesvinot, taču izmantojot katru iespēju, lai pasēņotu.

Plašāk skaties Latvijas Televīzijas raidījuma «Panorāma» sižetā!