Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Putins veic pārbīdes ekonomikas sektora vadībā

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien veicis pārbīdes ekonomikas sektora vadībā, un analītiķi uzskata, ka Kremlis tādējādi cenšas palielināt savu kontroli pār tautsaimniecību, lai pārvarētu draudošo recesiju.

Putina līdzšinējā padomniece ekonomikas jautājumos Elvīra Nabibuļina iecelta par Krievijas centrālās bankas vadītāju, nomainot Sergeju Ignatkevu, par kuru aiziešanu pensijā tika paziņots jau martā.

Tikmēr Nabubuļinas vietā stāsies līdzšinējais ekonomikas ministrs Andrejs Belousovs. Savukārt līdzšinējais centrālās bankas vadītāja vietnieks Aleksejs Uļjukajevs kļūs par ekonomikas ministru, teikts Putina parakstītajā dekrētā, kas publicēts Kremļa interneta vietnē.

54 gadus vecais Belousovs pēdējo mēnešu laikā bijis viens no aktīvākajiem valdības pārstāvjiem, kas iestājies par lielāku valsts iejaukšanos, lai pārvarētu ekonomikas izaugsmes tempa mazināšanos, kas saskaņā ar dažu analītiķu brīdinājumiem varētu pārtapt recesijā.

Arī Nabibuļina tiek uzskatīta par Putina uzticības personu, kas, domājams, nestāsies ceļā Kremļa nolūkiem ekonomikas stimulēšanai izmantot elastīgāku monetāro politiku.

Līdz šim centrālā banka Ignatjeva vadībā stingri pretojās dažu amatpersonu aicinājumiem pazemināt procentu likmes.