Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Starp desmit Pakistānā nogalinātajiem ārzemju tūristiem arī Lietuvas pilsonis

Starp desmit teroristu Pakistānā svētdien nogalinātajiem ārzemju tūristiem bijis arī viens Lietuvas pilsonis, pirmdien vēsta ārvalstu ziņu aģentūras, atsaucoties uz Pakistānas amatpersonām..

Aģentūra «Associated Press» (AP), atsaucoties uz Gilgitas-Baltistānas reģiona iekšlietu ministru Atauru Rehmanu un vietējiem tūroperatoriem, ziņo, ka nogalinātie tūristi bijuši viens Lietuvas pilsonis, trīs Ukrainas, divi Slovākijas, divi Ķīnas pilsoņi, viens ASV un Ķīnas dubultpilsonis un viens Nepālas pilsonis. Nogalināts arī viens gids Pakistānas pilsonis.

Nav apstiprinājies iepriekš ziņotais, ka starp nogalinātajiem bijis Krievijas pilsonis.

Pakistānā bruņoti uzbrucēji Nangaparbata kalna bāzes nometnē svētdien nošāva 11 cilvēkus, tostarp 10 ārzemju tūristus.

Uzbrucēji bija ģērbušies vietējās paramilitārās policijas formās.

Par uzbrukumu uzņēmusies atbildību islāmistu kaujinieku kustība «Taleban». Tā paziņoja, ka «Taleban» ietilpstošais grupējums «Jundul Hafsa» ir veicis šo uzbrukumu, lai atriebtu to, ka 29.maijā ASV bezpilota lidmašīnas veiktā triecienā nogalināts Pakistānas «Taleban» līdera vietnieks Valiurs Rehmans.

«Nogalinot ārzemniekus, mēs gribējām dot vēstījumu pasaulei, ka tai ir jārīkojas, lai izbeigtu [ASV bezpilota lidmašīnu] triecienus» grupējumam «Taleban» Pakistānā, aģentūrai AP teica Pakistānas «Taleban» pārstāvis Ahsanulla Ahsans.

Pēc aculiecinieku stāstītā, apmēram 15 līdz 20 bruņoti uzbrucēji ieradušies nometnē ap pusvieniem svētdienas naktī. Pakistāniešus, kas bijuši bāzē, viņi uzbrukuma sākumā piekāvuši un sasējuši. Pirms ārzemnieku nogalināšanas uzbrucēji paņēmuši viņu mobilos tālruņus, naudu un pases, aplaupīti arī nometnē esošie pakistānieši. Vienu pakistāniešu gidu uzbrucēji nogalinājuši -domājams, tāpēc, ka viņš bijis šiīts, savukārt talibi ir sunnīti un regulāri uzbrūk šiītiem. Vēl viens pakistāniešu gids ievainots.

Uzbrukumu nosodījis Pakistānas prezidents Asifs Ali Zardari un valsts valdība.

Bāzes nometne, kurā noticis uzbrukums, atrodas apmēram 4000 metru augstumā.

Nangaparbats ir 8126 metrus augsts un ir devītais augstākais kalns pasaulē un otrais augstākais Pakistānā. Tas atrodas Pakistānas kontrolētās Kašmiras daļas Gilgitas-Baltistānas reģionā, pašos valsts ziemeļos.