Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Brīvdienu statistika: aizturēti 343 iereibuši vadītāji; traģisks 22.jūnijs

Trīs svētku brīvdienās policija aizturējusi kopumā 343 vadītājus, kas vadījuši transporta līdzekļus alkohola reibumā. No tiem 90 bija automašīnu vadītāji, bet 253 velosipēdu un mopēdu vadītāji, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs.

Salīdzinājumā ar pagājušā gada šo pašu laika periodu, kad tika aizturēti 284 iereibuši vadītāji, šis skaitlis ir nedaudz pieaudzis. Velšs gan norādīja, ka vienlaikus jāatzīmē, ka pieaudzis arī policijas pārbaudīto transporta līdzekļu skaits - aptuveni 30 000 autovadītāju. Pagājušajā gadā tie bija tikai 28 000 autovadītāji.

Velšs pastāstīja, ka traģiskākā diena, kas prasīja divu cilvēku dzīvības un 21 cilvēks ceļus satiksmes negadījumos guva dažādus ievainojumus, bija pirmssvētku diena 22.jūnijs. Savukārt svētku dienas - 23. un 24.jūnijs - uz ceļiem bija salīdzinoši mierīgas. Kopumā šajās divās dienās uz ceļiem cieta 21 cilvēks - tieši tikpat, cik vienas dienas laikā 22.jūnijā.

Velšs sacīja, ka patiecoties dažādiem apstākļiem un to sakritībai, ir izdevies pēdējos gadus iztikt bez bojāgājušajiem svētku dienās.

Uz jautājumu, patiecoties kam samazinājies bojāgājušo skaits uz ceļiem svētkos, Velšs sacīja, ka tas ir apstākļu un pasākumu komplekss, tostarp preventīvās skaidrojošas kampaņas, kas uzrunā dažādus sabiedrības slāņus, arī aktīvs policijas darbs un sodu politika.