Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Svētkos Bērnu slimnīcā pēc palīdzības vērsušies 465 bērni

Aizvadītajos svētkos no 22.jūnija līdz 24.jūnijam Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā pēc palīdzības kopumā vērsušies 465 bērni, no kuriem, izvērtējot veselības stāvokli, slimnīcā tika stacionēti 123 bērni, portālu «Apollo» informēja Bērnu klīniskā universitātes slimnīcas sabiedrisko attiecību vadītāja Romēna Namniece.

Svētku brīvdienās pie mediķiem vērsušies 150 bērni ar galvas, roku un kāju sasitumiem un lūzumiem, kas gūti lēkājot uz batuta, aktīvi atpūšoties brīvā dabā - braucot ar velosipēdu un skrituļslidām, spēlējot bumbu vai pakrītot rotaļlaukumos. Traumas gūtas arī peldoties.

Bērnu ķirurgi vairāku stundu garumā sniedza palīdzību trīs pirmskolas vecuma bērniem, lai apkoptu brūces, ko bija radījuši suņu asie zobi. Palīdzība tika sniegta arī bērniem, kuri guvuši apdegumus, lecot pāri ugunskuram.

Šobrīd Intensīvās terapijas nodaļā turpina ārstēties saulgriežos uz slimnīcu smagā stāvoklī atvesta meitene, kurai iekodusi čūska, kā arī bērns, kas izkritis pa logu, un satiksmes negadījumā cietis pacients. Visu šo triju bērnu veselības stāvokli mediķi raksturo kā stabilu.

Savukārt pediatri svētku brīvdienās palīdzību sniedza bērniem ar paaugstinātu temperatūru, pārskaršanu, klepu, ausu un kakla sāpēm u.c.

Pērn Līgo svētkos palīdzība tika sniegta 348 bērniem, un svētki tika pavadīti salīdzinoši mierīgā gaisotnē.

Bērnu slimnīcas mediķi atgādina, ka, vasaras brīvlaikā bērni labprāt uzturas brīvā dabā un nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, līdz ar to vecāki tiek īpaši aicināti pārliecināties, ka, braucot ar velosipēdu un skrituļslidām, bērni lieto aizsargķiveres, kā arī roku un ceļu aizsargus, mazinot iespējamo traumu rašanās risku! Ja plānojat atpūsties ūdens tilpņu tuvumā, bērnus nekādā gadījumā nedrīkst atstāt bez pieaugušo uzraudzības, nedrīkst ļaut arī peldēties nezināmās, nepārbaudītās vietās.