Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policija pabeigusi ugunsgrēkā izpostītās Rīgas pils apskati

Valsts policija ir pabeigusi ugunsgrēkā daļēji izpostītās Rīgas pils apskati un šobrīd veic citas izmeklēšanas darbības ugunsnelaimes iemeslu skaidrošanā.

<em><strong>Notikumu gaitu ugunsgrēka naktī skaties šeit</strong></em>

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Sigita Pildava aģentūrai LETA pastāstīja, ka policija ir pabeigusi notikuma vietas apskati un sāktajā kriminālprocesā turpina veikt procesuālās darbības, lai noskaidrotu ugunsgrēka izcelsmes iemeslus un citus būtiskus apstākļus.

Kriminālprocess ir sākts pēc Krimināllikuma nodaļas par noziegumiem pret īpašumu.

Plašāku informāciju policija pagaidām nesniedz.

Ugunsgrēkā, kas Rīgas pilī plosījās naktī uz 21.jūniju, visvairāk cietusi Baltā zāle, kuras pārsegums ir pilnībā sadedzis.

Ugunsgrēks varētu būt izcēlies Kastelas daļā. Ugunsgrēkā ir daļēji cietušas Kastelas daļas, austrumu piebūves daļas un priekšpils daļas bēniņu, jumta konstrukcijas. Visvairāk ir cietusi Baltā zāle, kuras pārsegums ir pilnībā sadedzis.

Tāpat ugunsgrēka radīti bojājumi ir Svētku zāles jumta daļā. Pārējās telpas ugunsgrēks nav skāris, bet konstrukcijas ir samērcētas dzēšanas procesā.

Kopumā uguns nopostījusi pili 3200 kvadrātmetru platībā.

Ugunsgrēka iemeslu skaidrošanā tika piesaistīti arī eksperti no Lietuvas.