Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Helmanis pamet «VEF Rīga» treneru štābu, strādās Liepājā

Basketbola kluba «VEF Rīga» treneris Uvis Helmanis nolēmis pamest komandas treneru štābu, vēsta «VEF Rīga» oficiālā mājaslapa.

Pēc aizvadītās sezonas Helmanim beidzās divu gadu līgums ar klubu un viņš nolēmis pieņemt jaunus profesionālos izaicinājumus.

«Komandas un kluba vadības vārdā vēlos pateikties Uvim par ieguldījumu «VEF Rīga» panākumu kaldināšanā, profesionālo attieksmi un savstarpējo sadarbību. Mēs visi esam bijuši liecinieki Helmaņa kā spēlētāja nozīmīgumam Latvijas basketbolā, mēs, «vefieši» esam pārliecinājušies arī par Uvja piemērotību trenera darbam, ticam, ka esam devuši tam vērtīgu pamatu, un novēlam, lai «Vefiņā» gūtā pieredze un zināšanas palīdz turpmākajā profesionālajā karjerā, jo jauni, kvalificēti basketbola treneri ar perspektīvu redzējumu un modernu attieksmi Latvijas baskebolā, lai nodrošinātu tā attīstību, būs ļoti nepieciešami,» norāda «VEF Rīga» padomes priekšsēdētājs Edgars Jaunups.

Tikmēr pats Helmanis atzīst, ka iespēja strādāt tik pieredzējuša un profesionāla trenera vadībā kā Ramūns Butauts ir palīdzējusi iegūt būtisku pamatu turpmākās karjeras attīstībai. «Paldies Edgaram Jaunupam un visai «VEF Rīga» komandai par uzticēšanos, aicinot savā komandā, par līdzšinējo sadarbību un profesionalitāti, ko šo divu gadu laikā jutu gan no kluba vadības, gan kolēģu puses. «VEF Rīga» panākumi un pieeja turpmākajā karjerā noteikti iedvesmos mani.»

Helmanis nākamajā sezonā būs «Liepāja/Triobet» komandas galvenais treneris, vēsta viņu pārstāvošā «Prime-Athlete» aģentūra. Liepājas kluba vadība paudusi lielu prieku par Helmaņa pievienošanos komandai. Viņš tiek raksturots kā ļoti talantīgs treneris, kurš ir ideāli piemērots komandas pārbūves realizēšanai.

«Liepāja/Triobet» komandas sastāvu nākamajā sezonā plānots veidot no pašmāju spēlētājiem ar minimālu leģionāru piesaisti.

Pagājušās sezonas sākumā «Liepāja/Triobet» komandu vadīja Guntis Endzels, bet pēc neapmierinošajiem rezultātiem viņu pērnajā novembrī nomainīja Kaspars Mājenieks, kurš tagad darbu turpinās kā Helmaņa asistents.

Kā ziņots jau iepriekš, arī nākamās trīs sezonas «VEF Rīga» galvenais treneris būs četrkārtējais Latvijas čempions lietuvietis Ramūns Butauts, bet viņa pirmais asistents būs – Nikolajs Mazurs. Arī ar skautinga speciālistu Jāni Gailīti jau panākta principiāla vienošanās par sadarbības turpināšanu. Tāpat klubs meklēs treneri līdzšinējā trenera Helmaņa vietā.