Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pasaules Universiādē Kazaņā Latviju pārstāvēs 120 sportisti

27. Pasaules vasaras Universiādē Kazaņā Latviju šogad pārstāvēs rekordliels dalībnieku skaits - 120 sportisti no dažādām Latvijas augstskolām, aģentūru LETA informēja Latvijas Augstskolu sporta savienības (LASS) prezidente Agita Ābele.

Universiāde norisināsies no 6. jūlija līdz 17. jūlijam, un tajā dalību pieteikuši 162 valstu pārstāvji.

Latvijas studenti valsts godu aizstāvēs 20 sporta veidos - airēšanā, kanoe un smaiļošanā, tādos cīņas sporta veidos kā bokss, cīņas sports, jostu cīņa, džudo, sambo, tāpat arī badmintonā, peldēšanā, paukošanā, sporta un mākslas vingrošanā, svarcelšanā, tenisā, galda tenisā, šahā, vieglatlētikā, kā arī divos komandu sporta veidos - volejbolā un regbijā 7x7.

Pasaules Universiādē 27 sporta veidos kopumā sacentīsies 10 442 sportisti - studenti. Vislielākās sportistu delegācijas būšot no Krievijas, Ukrainas, ASV un Japānas. Ābele uzsver, ka tik liels dalībvalstu skaits Pasaules Universiādēs līdz šim vēl nav bijis. Sporta veidu skaits esot rekordliels, un tam atbilstot arī kopējais medaļu komplektu skaits - 351.

«Šie skaitļi pārsniedz pat Londonas Olimpiādes spēlēs izcīnītos 302 medaļu komplektus. Kazaņā pirmo reizi studentu Universiādes spēļu vēsturē ir iekļauti tādi sporta veidi kā bokss, jostu cīņa, regbijs 7x7, sambo un sinhronā peldēšana,» stāsta Ābele.

Viņa pauž gandarījumu par to, ka Latvijas sportistiem ir iespēja piedalīties šajā pasaules sporta forumā un tikties uz viena skrejceļa ar visaugstākās klases sportistiem. Ābele cer, ka Latvijas pārstāvji spēs izcīnīt arī medaļas.

«27. Pasaules Universiādē piedalās tādi sportisti kā Laura Ikauniece, Jānis Leitis, Artūrs Plēsnieks, Olga Šišlova, Armands Zvirbulis un daudzi citi,» saka LASS prezidente.

Latvijas Augstskolu sporta savienība sadarbībā ar Izglītības un ministriju, Latvijas Olimpisko komiteju un Latvijas Sporta federāciju padomi 1. jūlijā, plkst. 12.00 Rīgas Olimpiskā sporta centra konferenču zālē, Grostonas ielā 6, organizē tikšanos - preses konferenci ar 27. Pasaules Universiādes Latvijas komandas dalībniekiem.