Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Laikraksts: Dopingu lietojis arī leģendārais Francijas riteņbraucējs Žalabērs

Pierādījumi par dopinga lietošanu agrāk iegūti arī pret Francijas riteņbraukšanas leģendu Lorānu Žalabēru, apgalvo populārais laikraksts «L'Equipe».

Dopinga lietošanā Žalabērs esot pieķerts 1998. gada slavenā daudzdienu velobrauciena «Tour de France» laikā, kad viņa urīnā konstatēta aizliegtā viela eritropoetīns jeb EPO. Togad gan sportists sacensības nepabeidza, jo viņa pārstāvētā ONCE komanda atsauca savu dalību no sacīkstēm pēc tam, kad plašu negatīvo rezonansi ieguva «Festina» braucēju dopinga pārkāpumi.

Šajā laikā dopingu «Tour de France» laikā lietoja arī slavenais amerikānis Lenss Ārmstrongs, kurš gada sākumā atzinās savos pārkāpumos un saņēma mūža diskvalifikāciju no 1998. gada 1. augusta, kas anulējis visas septiņas viņa uzvaras slavenajā daudzdienu velobraucienā.

1998. gada pozitīvās Žalabēra analīzes un 1999. gada apstiprinošās Ārmstronga analīzes tika izpētītas zinātniskos nolūkos pēc tam, kad 2001. gadā dopinga uzraugi atklāja veidu, kā organismā uziet EPO pēdas. Līdz ar šo faktu abi gadījumi tiešā veidā nevar tikt uzskatīti kā dopinga pārkāpumi.

Maijā pašlaik 44 gadus vecais Žalabērs ar liecību stājies izmeklētāju priekšā, apgalvojot, ka labprātīgi aizliegtās vielas nav lietojis. Sportists gan nav varējis viennozīmīgi noliegt, ka komandas vadība iebarojusi viņam dopingu bez sportista informēšanas.

«Esmu pārsteigts, jo līdz pat šim brīdim neviens mani nebija informējis par savulaik fiksētām pozitīvām analīzēm,» pēc «L'Equipe» publicētā raksta izteicies Žalabērs. «Tas ļoti sāp, taču nevaru neko apstrīdēt, jo manā rīcībā nav nekādu pierādījumu.»

Žalabērs 14 gadus bija profesionāls riteņbraucējs, karjeras laikā uzvarot velobraucienā «Vuelta Espana». Tāpat viņš vairākas reizes bija arī «Tour de France» līdera godā, kā arī finišējis pirmais vairākos Pasaules kausa izcīņas posmos, bet 1997. gadā viņš kļuva par pasaules čempionu individuālajā braucienā.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā riteņbraukšanas sabiedrību kārtējo reizi šokēja arī leģendārais vācietis Jans Ulrihs, kurš atzinies bēdīgi slavenā «Puerto» dopinga skandāla ārsta Eufemiano Fuentesa pakalpojumu izmantošanā, turklāt bijušais sportists uzskata, ka tikai tādā veidā bijis iespējams konkurēt ar pārējiem riteņbraucējiem.

Lai gan Ulrihs savu profesionālo karjeru beidza jau 2007. gadā, 2012. gadā Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) viņu atzina par vainīgu dopinga lietošanā, anulējot visus rezultātus kopš 2005. gada.

Atzīšanās rezultātā Ulriham varētu tikt atņemts 2000. gada Sidnejas olimpiskajās spēlēs izcīnītais zelts grupas braucienā un sudrabs individuālajā distancē.