Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Čehijas prezidents premjera amatam izvirza Jirži Rusnoku

Čehijas prezidents Milošs Zēmans otrdien izvirzījis premjerministra amatam bijušo finanšu ministru Jirži Rusnoku, kuru neatbalsta valdošās centriski labējās koalīcijas partijas.

Rusnoks premjera amatā nomainīs Petru Nečasu, kurš 17.jūnijā iesniedza prezidentam atkāpšanās rakstu, šādi reaģējot uz apsūdzībām, ka viņa biroja vadītāja un, kā tiek uzskatīts, mīļākā ir iejaukta kukuļošanas un izspiegošanas skandālā.

Zēmans pieprasīja, lai Nečass turpina veikt pagaidu premjera pienākumus līdz jaunas administrācijas izveidošanai.

Tomēr Rusnoka izvirzīšana premjera amatam, visticamāk, vēl vairāk saasinās politisko nestabilitāti, jo līdzšinējā centriski labējā koalīcija Rusnoka kandidatūru neatbalsta un viņš var neizturēt uzticības balsojumu parlamentā.

Koalīcija premjera amatam piedāvāja parlamenta spīkeri Miroslavu Nemcovu, bet Zēmans viņas kandidatūru noraidīja.

Lielākās opozīcijas partijas - Sociāldemokrātu partija un Komunistu partija - ir pieprasījušas sarīkot pirmstermiņa vēlēšanas, bet, lai to panāktu, partijām nepieciešams apvienot spēkus ar vismaz daļu no aizejošās koalīcijas.