Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LTV: Trīs neoficiālas versijas par ugunsgrēka iemesliem Rīgas pilī

Šobrīd par ugunsgrēka izcelšanās iemesliem Rīgas pilī tiek izskatītas trīs versijas, vēstī Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums «Panorāma», atsaucoties uz tā rīcībā esošu neoficiālu informāciju.

Avots, kura vārdu raidījums nevarot atklāt, pastāstījis, ka viena no versijām ir neuzmanīga rīcība ar uguni, jo pils bēniņos atrasti cigarešu izsmēķi, lai gan pilī smēķēt ir stingri aizliegts un par to draud 100 latu sods.

Otrā versija liecina, ka ugunsgrēku varēja izraisīt bojājums elektrības vados vai pieslēgumos, savukārt trešā un ticamākā versija liecina, ka strādnieki varēja būt darbojušies ar tā dēvēto fleksi.

Zāģējot ventilācijas caurules, dzirksteles varēja iekrist sausajos materiālos. «Panorāma» vēstī, ka notikuma vietā atrasti arī divi izlietoti ugunsdzēšamie aparāti, kas varētu norādīt uz mēģinājumiem apslāpēt ugunsgrēku pašu spēkiem.

Jau ziņots, ka ugunsgrēkā, kas Rīgas pilī plosījās naktī uz 21.jūniju, visvairāk cietusi Baltā zāle, kuras pārsegums ir pilnībā sadedzis.

Ugunsgrēks varētu būt izcēlies Kastelas daļā. Ugunsgrēkā ir daļēji cietušas Kastelas daļas, austrumu piebūves daļas un priekšpils daļas bēniņu, jumta konstrukcijas.

Tāpat ugunsgrēka radīti bojājumi ir Svētku zāles jumta daļā. Pārējās telpas ugunsgrēks nav skāris, bet konstrukcijas ir samērcētas dzēšanas procesā.

Kopumā uguns nopostījusi pili 3200 kvadrātmetru platībā.

Kā ziņots, Valsts policija ir pabeigusi ugunsgrēkā daļēji izpostītās Rīgas pils apskati un šobrīd veic citas izmeklēšanas darbības ugunsnelaimes iemeslu skaidrošanā.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Sigita Pildava aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja, ka policija ir pabeigusi notikuma vietas apskati un sāktajā kriminālprocesā turpina veikt procesuālās darbības, lai noskaidrotu ugunsgrēka izcelsmes iemeslus un citus būtiskus apstākļus.

Kriminālprocess ir sākts pēc Krimināllikuma nodaļas par noziegumiem pret īpašumu. Plašāku informāciju policija pagaidām nesniedz.