Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Brīdina: Ar jaunu sparu uzliesmojusi «Positivus» festivāla biļešu viltošana

Tuvojoties «Positivus» festivālam, ar jaunu sparu uzliesmojusi festivāla biļešu tirdzniecība «no rokas», norāda «Positivus Music» pārstāve Linda Igolniece, uzsverot, ka liela daļa par pievilcīgu cenu iegādāto biļešu liks vilties pie ieejas festivālā.

Igolniece informē, ka interneta vietnes ir pārpludinātās ar piedāvājumiem no privātpersonām iegādāties biļetes par «vilinošu» cenu, taču festivāla organizatori silti iesaka šādā veidā neiegādāties biļetes.

Festivāla organizatoru pārstāve skaidro, ka visbiežāk nederīgo biļešu tirgotāji cilvēkiem piedāvā ārzemju biļešu sistēmās iegādātas festivāla biļetes, kuras vairumā gadījumu pirktas ar viltotu kredītkaršu datiem.

Šādas biļetes neilgi pēc pirkuma izdarīšanas tiek atzītas par nederīgām un to kodi tiek anulēti, līdz ar to tās nav derīgas ieejai festivālā.

Festivāla rīkotājs Ģirts Majors uzsver: «Jau iepriekšējos gados biļešu tirdzniecība «no rokas» bija izplatīta, un katru gadu vairākiem cilvēkiem, kuri šādi pirkuši biļetes, pie ieejas nācās pirkt derīgas biļetes, jo nopirktās izrādījās kopētās elektroniskās biļetes vai ielūgumi vai pat viltotas parastās biļetes. Šogad krāpnieku pielietotie paņēmieni ir daudz rafinētāki, jo viltotais pirkums ir veikts ārvalstīs.»

Festivāla organizatori par šiem gadījumiem vērsušies Valsts policijā.

Līdz šim saņemta informācija par vairākiem desmitiem šādu aizdomīgu gadījumu, kuri vēlāk ir anulēti, bet biļetes pēc tam pārdotas privātpersonām Latvijā.

Organizatori norāda, ka šos darījumus veic Latvijā dzīvojošas personas, kuras, izmantojot svešu kredītkaršu datus, veic pirkumus.

Pēdējā mēneša laikā pie organizatoriem vērsušies vairāki aizdomīgu interneta sludinājumu biļešu pircēji ar lūgumu sniegt informāciju, vai biļete būs derīga ieejai festivālā, un visos gadījumos konstatēts, ka runa ir par pieminētā veidā iegādātām biļetēm.

«Positivus» ir lielākais mūzikas festivāls Baltijā un šogad jau septīto reizi notiks Salacgrīvā. Pirmo reizi festivāls norisināsies trīs dienas - no piektdienas līdz svētdienai - 19., 20. un 21.jūlijā.