Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Svinēs Lielās Talkas Pagalmu Sakopšanas svētkus!

Jau rīt, š.g. 27.jūnijā notiks pirmie Lielās Talkas Pagalmu Sakopšanas kustības rīkotie pagalmu svētki, kas kopā aicinās visus iedzīvotājus, studentus, atbalstītājus, kas šī pavasara Lielajā Talkā bija iesaistīti 3 Rīgas pagalmu sakopšanā. Tie ir Balvu ielas 9, S.Eizenšteina 63 un Valdeķu ielas 15 namu pagalmi, kur rīt no plkst.16.00 līdz 21.00 tiks izrādīta pagalmu video pirmizrāde «Mūsu pagalms pirms un pēc…» par to, kādi pagalmi izskatījās pirms to labiekārtošanas, kā noritēja talka un kāda dzīve ir tagad pagalmos. Plānota arī puķu stādīšana, radošās darbnīcas, kopīgs iedzīvotāju pikniks.

Iedzīvotāji Pagalmu svētku ietvaros radīs pasaulē pirmo «Mana pagalma gleznu galeriju».

Pagalmu svētku mērķis ir iedzīvotājiem sniegt iedvesmu tālākām rūpēm un sava pagalma aprūpēšanai, kā arī dot apjausmu, ka kopīgiem spēkiem ir iespējams izdarīt vairāk nekā pat jebkad izsapņots. Talka savā pagalmā ir arī lieliska iespēja iedzīvotājiem tuvāk iepazīties vienam ar otru un vienoties par turpmākām kopīgām darbībām.

Lielās Talkas Pagalmu Sakopšanas kustība ir viens no Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas pilotprojektiem, kas aizsācies pirms vairākiem gadiem un lielāku kulmināciju sasniegs nākamgad. Šīs kustības mērķis ir iekustināt iedzīvotājus Rīgā un visā Latvijā kopīgiem spēkiem pārveidot savu apkārtējo telpu – daudzdzīvokļu namu pagalmu un apkārtni, radīt dažādu vecumu iedzīvotāju grupām ērtu un skaistu vidi, kur pavadīt brīvo laiku, satikties un arī ikdienā izmantot sava nama pagalmu. Lielās Talkas Pagalmu Sakopšanas kustības idejas autore ir Anete Lesīte, tās līdzradītāji ir Latvijas Jauno arhitektu kustība, Latvijas Ainavu Arhitektūras biedrība un daudzi Lielās Talkas atbalstītāji. Lielā Talka aicina – līdz 2018. gadam, kad Latvijai būs 100 gadi, padarīsim Latviju par tīrāko un sakoptāko valsti pasaulē!