Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Spānijas tiesa izmeklē Ārmstronga dopinga piegādātāju «atbalsta tīklu»

Spānijas tieslietu sistēma izmeklē «atbalsta tīklu», kas palīdzējis ar aizliegtajām vielām apgādāt nu jau uz mūžu diskvalificēto amerikāņu riteņbraucēju Lensu Ārmstrongu, otrdien paziņojusi Spānijas antidopinga aģentūras vadītāja Ana Munosa.

Izmeklēšanas uzmanības centrā nonākušais «atbalsta tīkls» Ārmstrongu ar dopingu apgādājis laikā, kad viņš trenējies Spānijā no 1999. līdz 2005. gadam.

Munosa, kura vada Spānijas Sporta veselības aizsardzības aģentūru, paziņojusi, ka pērnā gada maijā saņēmusi palīdzības lūgumu no ASV antidopinga aģentūras, kura centusies noskaidrot, vai Ārmstrongs un viņu pavadošais personāls ir iesaistīts attiecīgi dopina lietošanā un piegādē.

Tāpat Munosa atklāja, ka izmeklēšanas laikā savāktās liecības un citi pierādījumi ir nodoti Spānijas valsts prokuroram. Tiesa šobrīd izskata gan paša Ārmstronga, gan citu iesaistīto personu lomu dopinga skandālā.

Kā ziņots, Ārmstrongs gada sākumā atzinās ilgstošā aizliegtu vielu lietošanā, kuru iespaidā septiņas reizes triumfēja prestižajā daudzdienu velobraucienā «Tour de France».

Ārmstrongam tika piemērota mūža diskvalifikācija no 1998. gada 1. augusta un anulēti visi sasniegtie rezultāti. Atklājums, ka viņš visu šo laiku lietojis dopingu, bija šoks pasaules sportā. Savukārt UCI apsūdzēta par to, ka šāda veida darbības tika pieļautas.