Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iespējams, uzlauzts Salaspils domes priekšsēdētāja darba e-pasts

Valsts policija izmeklē kriminālprocesu par nelikumīgu piekļūšanu, iespējams, Salaspils novada domes priekšsēdētāja Raimonda Čudara (V) elektroniskajam pastam.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Lita Juberte aģentūrai LETA apstiprināja, ka Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē 13.februārī ir sākts kriminālprocess par to, ka kāda persona, patvaļīgi piekļūstot citas personas elektroniskajam pastam, pārkāpa korespondences noslēpumu. Pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, korespondences noslēpums, iespējams, ir pārkāpts Čudaram.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma panta par personas korespondences noslēpuma tīšu pārkāpšanu. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Pagaidām nav zināms, kurš varētu būt iespējamais likumpārkāpējs. Policija šobrīd izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju nesniedz.

Čudars aģentūrai LETA apstiprināja, ka pats personīgi vērsies policijā par iespējamu ielaušanos viņa darba elektroniskajā pastā. Aizdomas par notikušo viņam esot radušās «intuitīvi». Viņš šīs aizdomas lūdzis pārbaudīt informācijas tehnoloģiju speciālistiem, pēc kā vērsies policijā.

Salaspils novada domes priekšsēdētājs nevēlējās komentēt, vai notikušajā varētu būt vainojams Grantiņš, norādot, ka šāda informācija būtu jājautā tam, kas veicis ielaušanos viņa e-pastā.

Čudars piebilda - kaut arī lielākoties darba e-pastu izmanto darba vajadzībām, tajā bijusi arī korespondence, kas skar viņa ģimeni un politisko darbību.

Portāls «pietiek.com» vēsta, ka valsts SIA «Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs» valdes loceklis Ansis Grantiņš jau šodien gatavojas nolikt Salaspils novada domes deputāta mandātu. Arī aģentūra LETA pārliecinājās, ka domes darbakārtībā šodien iekļauts jautājums par Grantiņa deputāta pilnvaru pārtraukšanu pirms termiņa. Grantiņš Salaspils novadā kandidēja no nacionālās apvienības saraksta.

«Jaunievēlētais Salaspils domes deputāts A.G. šodien ir nolicis mandātu, jo pirms dažām dienām Drošības policija viņu ir īslaicīgi aizturējusi, kratījusi un izņēmusi datoru, kas izmantots, lai uzlauztu domes priekšsēdētāja Raimonda Čudara (V) darba e-pastu,» šādu informāciju «pietiek.com» 20.jūnijā saņēmis no kāda lasītāja.

Informētais lasītājs arī zinājis stāstīt, ka «deputāts A.G.» šajā afērā esot, «izmantojot romantiskās attiecības, iesaistījis arī bijušo darbinieci I.J., kuru arī ir pratinājusi Drošības policija un kura tamdēļ iesniegusi atlūgumu Salaspils domei. Runā, ka savaldzinātā meitene esot vienpersoniski uzņēmusies vainu, lai izpestītu savu rūdīto draugu».

Drošības policijas priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa aģentūrai LETA apstiprināja, ka tās lietvedībā nav kriminālprocesu, kuros figurētu Grantiņš.