Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Saulkrastu kokteilī» lielākais balvu fonds Latvijas pludmales volejbola vēsturē

Nedēļas nogalē gaidāmajā tradicionālajā «Saulkrastu kokteiļa» pludmales volejbola turnīrā «Bigbank Open» sportistus sagaidīs lielākais balvu fonds Latvijas vēsturē, šodien preses konferencē pastāstīja sacensību dibinātājs Andris Vanags.

Cīņā par «Bigbank Open» 10 000 ASV dolāru (5360 latu) lielo balvu piedalīsies visi Latvijas labākie dueti, kuri konkurēs ar Pasaules kausa izcīņas apritē sekmīgi startējošajiem kanādiešiem Benu Sekstonu un Čeimu Šolku, kā arī igauņiem Rivo Vesiku/Kristo Kollo, bet kvalifikācijas sacensībām pieteikušies arī dueti no Krievijas un Lietuvas.

Kā atzina Vanags, jaunu iedvesmu sacensību organizēšanai viņam devuši Latvijas sportistu panākumi Londonas olimpiskajās spēlēs, kur pie bronzas godalgām tika Mārtiņa Pļaviņa un Jāna Šmēdiņa duets.

Gan Pļaviņš, gan Šmēdiņš atzina, ka visi labākie Latvijas dueti sacensībās startēs ar pilnu slodzi, jo jau nākamajā gaidāms pasaules čempionāts. «Visi no mums vēlēsies pierādīt, kurš ir labākais Latvijā,» atzina Šmēdiņš.

«Latvijas publika nav redzējusi, kā mēs spēlējam. Cīnīsimies ne tikai par galveno kausu, bet arī savstarpējās cīņas paliks atmiņā. Būs interesanti mums pašiem un arī skatītājiem,» turnīru ar nepacietību gaida Pļaviņš.

Kā ziņots, pēc Londonas olimpiskajām spēlēm izveidojās trīs jauni Latvijas pludmales volejbola pāri - Jānis Šmēdiņš spēlē duetā ar Aleksandru Samoilovu, un viņi jau pēdējos trijos «Grand Slam» posmos spējuši sasniegt finālu, Mārtiņš Pļaviņš pludmalei piesaistījis Jāni Pēdu, bet Ruslans Sorokins cīnās ar Tomu Šmēdiņu.

Latvijas sportisti atzina, ka komercturnīri Eiropā notiek katru nedēļu un no tā, cik sekmīgi tiks noorganizēts šī gada «Saulkrastu kokteilis», būs atkarīgs, vai nākamajā gadā tajā piedalīsies vēl spēcīgāki sportisti.

«Latvijā tik liels balvu fonds sen nav bijis, bet Eiropā daudzās sacensībās grozās ap šo summu,» stāstīja Pļaviņš, tomēr Vanags viņu precizēja, ka šis ir lielākais balvu fonds Latvijā pludmales volejbola sacensību vēsturē, bet tieši «Saulkrastu kokteilī» līdz šim lielākais balvu fonds bijis 3000 eiro (2100 latu).

«Vadošie pāri pirms pasaules čempionāta tomēr labāk izveidojās pārbaudītus ceļus, nevis doties uz Latviju,» paskaidroja Pļaviņš. «Tomēr ļoti ceru, ka organizatoriskajā ziņā viss būs kārtībā un starptautiskajā apritē parādīsies labas atsauksmes. Daudzi sportisti zina, ka šonedēļ Latvijā notiks turnīrs, un varbūt nākamgad arī viņi piedalīsies

«Pirms pasaules čempionāta daudziem jau laicīgi bija citi plāni. Katrs gada nozīmīgākajām sacensībām gatavojas citādāk,» piebilda Šmēdiņš.

Runājot par sezonu kopumā, Pļaviņš atzina, ka pagaidām rādīt sekmīgāku sniegumu galvenokārt traucē tas, ka viņa jaunajam pāriniekam Pēdam nav pietiekami laba izturība. «No visa pa druskai pietrūkst. Jānis desmit gadus nav spēlējis pludmalē, bet pa smiltīm ir jāskrien daudz vairāk. Daudz jāstrādā tieši pie pārvietošanās.»

«Nezinu, vai ar vienu vasaru būs pietiekami, lai mēs sāktu rādīt labu sniegumu, tomēr darīsim visu, lai tā būtu,» uzsvēra Pļaviņš. «Arī pat ar visiem mūsu mīnusiņiem varam pacīnīties ar visiem duetiem.»

Kā ziņots, pirmie pludmales volejbola turnīri Saulkrastos notika tieši pirms 20 gadiem, taču oficiāli par pirmajiem «Saulkrastu kokteiļa» čempioniem 1995. gadā kļuva pašreizējais Latvijas valstsvienības treneris Uģis Krastiņš un Aivis Eida. Turpmākajos gados uzvarētāju laurus plūkuši vairums pašreiz slavenāko pludmales volejbolistu - Jānis Grīnbergs, Toms Šmēdiņš, Ruslans Sorokins, Andris Krūmiņš, Austris Štāls, Jānis Šmēdiņš, Kristiāns Marnics, Artis Caics. Saulkrastos pa sešām reizēm uzvarējuši Grīnbergs un Krūmiņš, bet ārzemnieki vienīgo reizi labākie bija 2001. gadā, kad triumfēja lietuvieši Henriks Čivs un Tads Donela.

2012. gadā uzvaru izcīnīja Toms Vanags un Ingars Ivanovs, finālā pārspējot Tomu Šmēdinu un Edgaru Toču.

Šoreiz pēc dažu gadu pārtraukuma «Saulkrastu kokteilis» atgriezīsies Saulkrastu estrādē, kur tradicionāli pulcējušies daudz skatītāju. Sacensības sāksies piektdien, bet finālspēļu sākums iecerēts sestdien, plkst. 19.00.