Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jezdakova: Vēlos pievērsties citu ieceru realizēšanai

«Apstiprinu, ka esmu iesniegusi atlūgumu. Esmu gandarīta par paveikto, esmu izdarījusi visu, kas bija iecerēts un šobrīd vēlos pievērsties citu ieceru realizēšanai,» komentējot iesniegto atlūgumu, paziņojumā medijiem norāda Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Nelija Jezdakova, piebilstot, ka turpināšot strādāt līdz pēdējai darba dienai ar pilnu atdevi.

Jau ziņots, ka VID ģenerāldirektore Nelija Jezdakova finanšu ministram Andrim Vilkam (V) ir iesniegusi lūgumu pēc pašas vēlēšanās viņu atbrīvot no ieņemamā amata, sākot ar šā gada 10. jūliju, portālu «Apollo» informēja Finanšu ministrijā (FM).

Finanšu ministrs atlūgumu ir pieņēmis.

Jezdakova turpinās pildīt savus pienākumus līdz 10. jūlijam. Lēmums par turpmāko rīcību nākamā ģenerāldirektora izraudzīšanai tiks pieņemts nākamajā nedēļā.

Jezdakova VID ģenerāldirektora amatu ieņem kopš 2010. gada marta.

Maija sākumā portāls «Pietiek.com» jau rakstīja, ka avoti valdībā un VID prognozē, ka vasaras vidū var notikt VID ģenerāldirektora nomaiņa. Kā iespējamie pretendenti uz šo amatu tika minēti trīs Jezdakovas vietnieki - Finanšu policijas priekšnieks Čerņeckis, Muitas pārvaldes direktors Kravalis un Nodokļu kontroles pārvaldes direktore Pētersone.

Tikmēr aģentūras LETA aptaujātie politiķi uzskata, ka jauns Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektors būtu jāmeklē starp tagadējiem iestādes darbiniekiem.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītājs Jānis Reirs (V) norādīja, ka jauns vadītājs būtu jāmeklē iestādes iekšienē, iespējams, starp pašreizējiem VID ģenerāldirektora vietniekiem, jo ārpus tās nav iezīmējies neviens speciālists, kurš varētu ieņemt šo amatu. Pēc Reira domām, pašreizējās VID ģenerāldirektores Nelijas Jezdakovas aiziešana no amata «būs zaudējums valsts pārvaldei», turklāt laikā, kad viņa bija šajā amatā, VID ieviesa daudz svarīgu izmaiņu.

Arī deputāts Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK) pauž līdzīgu viedokli - VID ģenerāldirektors jāmeklē no iestādes vadošā personāla, lai varētu turpināt iesāktos darbus, kā arī veikt noteiktus uzlabojumus. Jezdakovas darbību Parādnieks vērtē «neitrāli» - kaut arī notikusi virzība, lai VID kļūtu «mazāk represīva» un vairāk «konsultatīvi atbalstoša» iestāde, pie tā vēl nepieciešams strādāt.

Reformu partijas frakcijas vadītājs Edmunds Demiters gan uzsvēra, ka jauna VID vadītāja izvēle ir finanšu ministra atbildība, tāpēc viņš plašāk šo jautājumu nekomentēja.

Arī opozīcijas partiju pārstāvji pauž koalīcijas politiķiem līdzīgu viedokli. Politiskās apvienības «Saskaņas centrs» frakcijas vadītāja vietnieks Valērijs Agešins akcentēja, ka VID vadītājs būtu jāmeklē no nozares, struktūras speciālistiem ar atbilstošu izglītību. Līdz ar to par VID ģenerāldirektoru varētu kļūt kāds no pašreizējiem VID darbiniekiem. Arī Zaļo un zemnieku savienības valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis uzskata, ka par VID vadītāju būtu jākļūst cilvēkam, kurš izprot nozari, proti, VID vai Finanšu policijas darbiniekam. Augulis arī piebilda, ka, viņaprāt, VID varētu veiksmīgi vadīt pašreizējā Jezdakovas vietniece Ināra Pētersone.