Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Paziņo energoefektīvākās ēkas Latvijā

Ekonomikas ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un žurnāla «Būvinženieris» konkursa «Energoefektīvākā ēka Latvijā 2013» kategorijā «Energoefektīvākā industriālā ēka Latvijā» uzvarējusi SIA «Skonto Plan Ltd» ražotne Tukumā, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja konkursa rīkotāji.

Kategorijā «Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā» uzvarēja ēka Jelgavas ielā 13, Saldū.

Kategorijā «Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā. Jaunbūve» uzvarēja ēka Antonijas ielā 16a, Rīgā.

Kategorijā «Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā» uzvarēja Ērgļu profesionālās vidusskolas dienesta viesnīca.

Savukārt kategorijā «Energoefektīvākā vienģimenes ēka Latvijā» uzvarēja ēka Priežu ielā 11a, Ventspilī.

Konkursa laureāti balvā saņēma dāvanu kartes 150 latu vērtībā no «Akzo Nobel Baltic» un pie mājas piestiprināmu plāksni «Energoefektīvākā ēka Latvijā 2013».

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts atzina, ka energoresursu izmaksu pieaugums liek domāt un meklēt veidus, kā strādāt un dzīvot efektīvāk. Pēc viņa teiktā, energoefektivitāte palīdz samazināt enerģijas resursu patēriņu un attiecīgi arī izdevumus.

«Konkurss «Energoefektīvākā ēka Latvijā» kļuvis par labu tradīciju, lai pateiktu paldies energoefektivitātes projektu īstenotājiem un ar labo piemēru palīdzību mudinātu arvien plašāku sabiedrības daļu iesaistīties energoefektivitātes kustībā, samazināt savas izmaksas un uzlabot mūsu dzīves telpu. Energoefektivitātes pasākumi ir aktuāli ne tikai dzīvojamo māju iedzīvotājiem, bet arī transportā un ražošanas sektoros, sniedzot uzņēmumiem iespēju kļūt produktīvākiem un konkurētspējīgākiem,» uzsvēra Pavļuts.

VARAM valsts sekretārs Aleksandrs Antonovs pauda gandarījumu, ka arvien vairāk pašvaldību un uzņēmēju apzinās energoefektivitātes pasākumu būtisko lomu pieejamo resursu pārdomātā un ekonomiskā patēriņā.

«Arī patlaban VARAM ir atvērts konkurss, kurā aicināti piedalīties Latvijā reģistrēti komersanti un kultūras, ārstniecības un izglītības iestādes, lai uzlabotu savu ēku energoefektivitāti. Tāpat pašvaldības līdz 3.jūlijam vēl var pieteikties atbalstam publisko teritoriju apgaismojuma energoefektivitātes uzlabošanai un tādējādi darbos apliecinātu spēju pārdomāti izmantot resursus,» piebilda Antonovs.

Savukārt žurnāla «Būvinženieris» galvenā redaktore Mārīte Šperberga norādīja, ka apbrīnojams un apsveicams ir pasūtītāju, projektētāju, būvnieku entuziasms un kopdarbs energoefektīvu risinājumu meklējumos privātajās mājās, rekonstruējot vecās ēkas un būvējot jaunos namus, lai radītu labākus apstākļus gan tiem, kas šajās ēkās dzīvo, gan tiem, kas tajās strādā.

«Prieks, ka labo piemēru rodas aizvien vairāk. Skeptiķu skaits pamazām sarūk. Īpaši gribas uzteikt tos entuziastus, kuri savas mājas iedzīvotājiem pacietīgi skaidro, kādus labumus katrs iegūs, ja mājai mainīs jumtu, logus, apkures sistēmu, ierīkos ventilāciju,» atzina Šperberga.

Konkurss «Energoefektīvākā ēka Latvijā 2013» notika laika posmā no 1.marta līdz 18.maijam. Konkursa ietvaros kopumā tika saņemti 42 pieteikumi. Konkursa nolikums tika sagatavots kopā ar informatīvās kampaņas «Dzīvo siltāk» sadarbības partneriem - Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Būvnieku asociāciju, Latvijas Būvmateriālu tirgotāju asociāciju, Latvijas Namu pārvaldnieku un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Inženierkonsultantu asociāciju, Tehnisko ekspertu asociāciju, Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību, Latvijas logu un durvju ražotāju asociāciju, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Kurzemes reģionālo enerģētikas un attīstības aģentūru, kā arī Rīgas Tehnisko universitāti.

Konkursa atbalstītāji ir «Profine», SIA «Paroc», SIA «Saint-Gobain Latvija», SIA «Tenapors», SIA «Robert Bosch», SIA «Aeroc», SIA «Knauf», AS «Inspecta Latvia», SIA «Knauf Insulation» un SIA «111 metri».