Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Fotogrāfiju izstāde «Atmiņas» Liepājas Latviešu biedrības namā

No 2. jūlija līdz 31. jūlijam Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā varēs apskatīt  Åse Elmstrøm Lauritzen (Dānija) fotogrāfiju izstādi «Atmiņas».

  • Izstādes atklāšana 2.jūlijā plkst.16.00.

1993. gadā Dānijas valdība, Demokrātijas fonds un Skolotāju apvienība nosūtīja septiņus dāņu skolotājus uz Latviju, lai tie mācītu angļu valodu vidusskolu klasēs. Åse Elmstrøm Lauritzen nokļuva Grobiņā. Uzturēšanās laikā viņa daudz fotografēja.

Ir pagājuši 20 gadi, un darbu autorei šķiet, ka ir pienācis laiks parādīt šīs fotogrāfijas. Åse Elmstrøm Lauritzen bieži apmeklējusi Liepāju un sekojusi līdzi tās izaugsmei, vienlaikus arī saprotot, kādas grūtības Latvijai ir nācies pārvarēt.

«Izstādot fotogrāfijas no 1993.gada, es vēlos parādīt, kādas izmaiņas kopš tā laika notikušas Liepājā un Grobiņā. Mēs varam neatcerēties un neieraudzīt tās pašas lietas, bet es ļoti ceru, ka manas fotogrāfijas liks Jūsu atmiņām atgriezties,» tā par savu izstādi saka darbu autore.

Åsei Elmstrøm Lauritzen ir 62 gadi, un viņa dzīvo Odensē, Dānijā. Savulaik, vēloties nomainīt ierasto vidi, kopš 1980.gada daudz ceļojusi pa Eiropas DA zemēm. Viņai vienmēr paticis izzināt citus cilvēkus - ko viņi jūt, domā. Uzsākot ceļošanas gaitas,aktīvi pievērsusies arī fotografēšanai, kas kļuva par sava veida hobiju.

Åse savas darba gaitas kā angļu valodas skolotāja pabeidza pagājušā gada septembrī. Patlaban savu laiku pavada, rakstot, gleznojot un pētot ģenealoģiju.

Darbu autore iepriekš savas fotogrāfijas nekur nav izstādījusi.Šī būs viņas pirmā izstāde.

«Es ceru, ka Jums būs prieks par fotogrāfijām, kuras arī Jums liks atcerēties to laiku,» saka Åse Elmstrøm Lauritzen un aicina aplūkot viņas izstādi.