Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LTV: KNAB veicis kratīšanu Aļeksejenko kabinetā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētāji ceturtdien veikuši kratīšanu Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktora Anatolija Aļeksejenko kabinetā, vēstī Latvijas Televīzija (LTV).

Raidījums vēstī, ka izmeklētāji viņa kabinetā uzturējušies no plkst.10 rītā līdz agrai pēcpusdienai. LTV novēroja, ka izmeklētāji līdzi paņēma vairākus saiņus ar pierādījumiem.

Pats Aļeksejenko savu kabinetu pameta ap plkst.13 kopā ar izmeklētāju.

Viņš atteicās šobrīd sniegt komentārus un, vaicāts, kad varētu gaidīt kādu skaidrojumu, Aļeksejenko sacīja, ka varbūt rīt vai parīt.

KNAB notikušo raidījumam nekomentēja, norādot, ka atsevišķas procesuālās darbības nekomentē. Tāpat KNAB nesniedza atbildi, vai šī kratīšana notika kādas esošas lietas ietvaros.

RD Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko (GKR) aģentūrai LETA teica, ka par šo gadījumu nav informēts un arī ar Aļeksejenko šodien nav sazinājies. No citiem komentāriem viņš atturējās, norādot, ka vispirms jāsagaida izmeklēšanas rezultāti.

Ar Aļeksejenko aģentūrai LETA neizdevās sazināties, jo viņa mobilais tālrunis ir izslēgts. Tālruni pagaidām neceļ arī Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) un vicemērs Andris Ameriks (GKR). Ušakova tālruni pacēlusī domes darbiniece aģentūrai LETA teica, ka Ušakovs šovakar no darba jau aizgājis un no rītdienas līdz otrdienai atradīsies atvaļinājumā.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Laila Īvāna aģentūrai LETA apstiprināja, ka līdz nākamajai otrdienai Ušakovs atradīsies atvaļinājumā, tāpēc pēc komentāra ieteica apvaicāties Amerika padomniekam Marekam Gailītim.

Gailītis aģentūrai LETA pastāstīja, ka nekādi plašāki komentāri pagaidām nebūs pieejami, jo šobrīd nav vairāk informācijas, izņemot to, kas pieejama publiski. «Mēs zinām, ka ir notikušas izmeklēšanas darbības, bet par ko - tas jums jāprasa procesa virzītājam,» norādīja padomnieks.

Tāpat nav zināms, kāds ir Aļeksejenko statuss, taču viņš neesot aizturēts. Direktors pēcpusdienā bijis ieradies domē, lai satiktos ar mēru un vicemēru, taču tie atradušies pasākumā un satikšanās izpalika. «Tas apliecina, ka viņš nav aizturēts. Tā ir informācija, kas ir šobrīd pieejama,» uzsvēra Gailītis.

Gailītis nenoliedza, ka kratīšanā bija pieaicināta persona no domes, tomēr šobrīd nav zināms, kādi priekšmeti izņemti un kādā lietā izmeklēšanas darbība notikusi.

Ameriks mēģinājis sazināties ar Aļeksejenko, taču pagaidām neveiksmīgi. «Mēs, protams, skaidrosim, par ko ir stāsts un kas noticis, un runāsim ar Aļeksejenko kungu, taču to mēs, visticamāk, darīsim rīt,» piebilda Gailītis.

Jāatgādina, ka vairāk nekā pirms pusgada KNAB aizturēja ilggadējo galvaspilsētas Dzīvokļu pārvaldes priekšnieci Āriju Stabiņu. Jūnija vidū tiesa viņai piemēroja apcietinājumu, taču, kā zināms, Stabiņa šobrīd ir pazudusi.

Stabiņu aizturēja pērn septembrī aizdomās par kukuļa pieņemšanu. Stabiņa divus mēnešus atradās apcietinājumā un, iznākot no ieslodzījumu vietas, uzrakstīja atlūgumu. Dienu pirms vēlēšanām, 31.maijā, prokuratūra pret Stabiņu sāka kriminālvajāšanu, taču pēc apsūdzības raksta viņa neatnāca un atsūtīja slimības lapu.

Dažas dienas vēlāk viņas bērni saņēma Stabiņas rakstisku ziņu. Radiniekiem adresētā vēstulē Stabiņa raksta, ka šī ir pērkama valsts un pēc ilgām pārdomām viņa to pamet. No vēstules konteksta nojaušams, ka viņa neatgriezīsies, ziņoja raidījums «Nekā personīga».