Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eiropas institūciju darbinieki protestē pret budžeta samazinājumiem

Eiropas institūciju darbinieki ceturtdien rīko vēl nepieredzētu streiku pret budžeta samazinājumiem laikā, kad Briselē uz samitu pulcējas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi, lai risinātu bezdarba problēmu un novirzītos no taupības.

«Šis streiks ir ļoti spēcīgs signāls, jo šī ir pirmā reize, kad mēs īstenojam šāda veida rīcību samita laikā,» norādīja lielākās arodbiedrības «Union Syndicale» preses pārstāvis Fēlikss Žeradons.

Arodbiedrības pavēstīja, ka vairums no 3000 darbinieku Eiropadomē, kur notiek samits, piedalās streikā, taču amatpersonas ziņo, ka tas neradīs traucējumus divu dienu samitam, kas sāksies ceturtdienas vakarā.

Streiks sācies trešdien un beigsies piektdien.

Arodbiedrības jau vairākus mēnešus protestē pret izdevumu samazinājumiem un ierosinājumiem pensionēšanās vecumu ES institūciju darbiniekiem paaugstināt no 63 līdz 67 gadiem.

ES ceturtdien izdevās panākt politisku vienošanos par bloka budžetu 2014.līdz 2020.gadam, kas paredz arī samazinājumus civildienesta darbiniekiem.