Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

No «Rīgas satiksmes» piedzen vairāk nekā 200 000 latu

Augstākās tiesas (AT) Civillietu tiesu palāta šodien daļēji apmierināja maksātnespējīgā uzņēmuma «ML Reform» prasību pret SIA «Rīgas satiksme» strīdā par zemes nomas tiesisko attiecību atzīšanu, par labu uzņēmumam piedzenot kopumā 220 379 latus.

Kā aģentūru LETA informēja AT Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece, pilns spriedums lietā būs pieejams 12.jūlijā, kad to 30 dienu laikā varēs pārsūdzēt AT Senātā.

AT Civillietu tiesu palāta atzina, ka starp maksātnespējīgo uzņēmumu kā iznomātāju un «Rīgas satiksmi» kā nomnieku kopš 2005.gada 16.februāra pastāv zemes nomas tiesiskās attiecības par zemes gabalu 5844 kvadrātmetru platībā Dambja ielā, un noteica zemes nomas maksu par minētā zemes gabala lietošanu 10% apmērā gadā no zemes kadastrālās vērtības.

Tāpat AT par labu prasītājam piedzina 167 437 latu nomas maksas parādu par zemes nomu laikā no 2005.gada 16.februāra līdz 2012.gada 4.decembrim. Tomēr AT nolēma noraidīt prasību daļā par tiesību noteikšanu saņemt nomas maksas par konkrētā zemes gabala nomu sešus mēnešus uz priekšu.

AT Civillietu tiesu palāta šodien arī nosprieda atzīt, ka no 2005.gada 16.februāra līdz 2010.gada 3.martam starp «ML Reform» un «Rīgas satiksmi» kā nomnieku pastāvēja zemes nomas tiesiskās attiecības par zemes gabalu 3717 kvadrātmetru platībā Dambja ielā, un noteikt zemes nomas maksu par minētā zemes gabala lietošanu 10% apmērā gadā no zemes kadastrālās vērtības.

No «Rīgas satiksmes» tika piedzīti 52 942 lati kā nomas maksas parāds par laiku no 2005.gada 16.februāra līdz 2010.gada 3.martam.

Tomēr AT noraidīja prasību daļā par 25 304 latu piedziņu, kā arī daļā par likumisko procentu piedziņu par nomas maksas samaksas nokavējumu un arī daļā par kompensācijas piedziņu par turpmākajiem maksājumiem par abiem zemes gabaliem Rīgas pašvaldības noteiktajā apmērā. Papildus AT Civillietu tiesu palāta noraidīja prasību daļā par pievienotās vērtības nodokļa piedziņu 51 593 latu apmērā.

Valsts labā no «Rīgas satiksmes» tika piedzīti arī 1660 lati par tiesāšanās izdevumiem.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja «Rīgas satiksmes» preses sekretārs Viktors Zaķis, šajā lietā «ML Reform» vēlas piedzīt no «Rīgas satiksmes» nomas maksu par zemes izmantošanu Rīgā, Dambja ielā, blakus pirmajam trolejbusu parkam, kuru «Rīgas satiksme» no 2009.gada septembra vairs neizmanto.

Arī Rīgas apgabaltiesa pirmajā instancē pērn decembrī prasību apmierināja daļēji.