Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Meitenes noslepkavošana Iecavā: četriem jauniešiem piemēro apcietinājumu

Četriem Iecavas novada jauniešiem, kurus otrdien aizturēja aizdomās par jaunietes noslepkavošanu, tiesa kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu.

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece aģentūru LETA informēja, ka izmeklēšanas gaitā kriminālprocess ir pārkvalificēts no Krimināllikuma 116.panta uz 117.pantu - par slepkavību pastiprinošos apstākļos, kas paredz sodīt ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem.

Kā ziņots, 25.jūnijā Valsts policijas (VP) darbinieki aizturējuši četrus jauniešus aizdomās par 1992.gadā dzimušas jaunietes noslepkavošanu, kas izdarīta 24.jūnijā Iecavas novadā, aģentūru LETA iepriekš informēja Sietniece.

VP Bauskas iecirknī tika saņemta informācija, ka Iecavas novadā vienā no bijušās rūpnīcas teritorijām atrasts sievietes līķis. Policijas darbiniekiem ierodoties notikuma vietā, šis fakts apstiprinājās, un tika konstatētas arī vardarbības pazīmes - vairākas durtas un grieztas brūces ķermenī un sistas brūces galvas rajonā.

Noskaidrota mirušās jaunietes personība - tā ir 1992.gadā dzimusi Jūrmalas iedzīvotāja. Apskatot apkārtni, konstatēts, ka pirms noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas tikuši svinēti svētki un lietots alkohols.

Aizdomās par slepkavību aizturēti četri jaunieši - divi 1995.gadā dzimuši un divi 1996.gadā dzimuši -, no kuriem viens ir pilngadīgs. Trīs no viņiem ir no Iecavas, un viens - no Īslīces pagasta.

Jaunietes mirstīgajām atliekām nozīmēta tiesu medicīniskā ekspertīze. Izmeklēšanas gaitā tiks pārbaudīts, vai jaunieši nav saistīti citu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā. Uz jautājumu, vai policijai nav aizdomu arī par izvarošanu, Sietniece atbildēja: «Nevaru ne apstiprināt, ne noliegt, to noskaidros ekspertīzē.»

Aizdomās turamos atrada un aizturēja VP Bauskas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki sadarbībā ar Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas un VP Galvenās Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 1.un 3.nodaļas darbiniekiem, informēja Sietniece.