Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tīruma: Visu uzsvaru likšu uz Sočiem

Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Tīruma sarunā ar «Apollo» pastāstīja par gatavošanos jaunajai sezonai un norādīja, ka olimpiskajā sezonā treniņiem jāvelta lielāka uzmanība.

Nākamā būs olimpiskā sezona, taču maijā Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) prezidents Atis Strenga atzina, ka Latvijas kamaniņu braucējiem ir nopietnas problēmas ar finansēm. Strenga izteicās, ka treniņnometnes vasarā netiks rīkotas, jo nauda ir tikai sacensībām. Tikmēr LOK pārstāvji sacīja, ka «uzbruks» valdībai, prasot līdzekļus, jo tai ir pienākums rūpēties par Latvijas sportistu sekmīgu dalību Soču Olimpiādē.

«Trenējamies un izvēlamies lētāko no iespējām - braucam ar laivām, skrienam, tāpat braucam ar riteņiem. Esam tur, kur nav nepieciešama telpu īre,» saka Elīza.

«Pagaidām strādājam pie fiziskās izturības. Protams, naudas nekad nebūs par daudz, bet cenšamies iztikt ar tiem līdzekļiem, kuri ir.»

Sportiste saka, ka uz savas ādas neizjūt to, ka Kamaniņu federācijai trūktu finansējums.

«Es to neizjūtu, daru to, kas man ir jādara un katru dienu trenējos. Par citām lietām nedomāju, koncentrējos treniņiem.»

«Nometnes ir praktiski visu vasaru, bet man patīk šis grafiks. No pirmdienas līdz piektdienai ir treniņi divas reizes dienā, sestdiena un svētdiena ir brīva. Nākamajā nedēļā treniņi ir līdz trešdienai un pārējās dienas atpūta. Var teikt, ka ir viena garā un viena īsā treniņu nedēļa,» skaidro Tīruma.

Elīza norāda, ka galvenie mači būs nākamgad Sočos, kur notiks ziemas olimpiskās spēles, bet svarīgi ir startēt arī mājās Siguldā Eiropas čempionātā.

«Protams, ka visu uzsvaru likšu uz Sočiem, tas ir viennozīmīgi. Tie ir sezonas galvenie mači. Arī Eiropas čempionāts Siguldā ir nozīmīgs pasākums un jāgatavojam arī tam. Jātrenējas ar divreiz lielāku atdevi, nedrīkst atslābt.»

«28. septembrī dodamies uz treniņnometni Norvēģijā, pēc tam uz Sočiem, bet novembra sākumā jau sāksies Pasaules kausa pirmais posms. Slieces man ir vecās, bet taisam jaunu aptecētāju, taču veco nemetīsim ārā. Tā sakot, būs rezerve,» piebilst Tīruma.