Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ES līderi vienojas atvēlēt astoņus miljardus eiro cīņai ar jauniešu bezdarbu

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi piektdien samitā vienojās novirzīt līdz astoņiem miljardiem eiro cīņai ar jauniešu bezdarbu, kas skāris katru ceturto Eiropas gados jauno iedzīvotāju.

Brīdinājumi par tā dēvēto zudušo paaudzi, kas jo sevišķi bieži izskan krīzes vissmagāk skartajās Eiropas dienvidu valstīs, radījuši steidzamību ES līderiem rīkoties laikā, kad bloka valstīs aizvien pieaug iedzīvotāju neapmierinātība.

Eiropadomes prezidents Hermans van Rompejs pavēstīja, ka samitā panākta vienošanās no 2014.gada janvāra sākt sešu miljardu eiro izmaksu reģionos, kur jauniešu bezdarbs pārsniedz 25%. Tam varētu pievienoties vēl divi miljardi eiro no Eiropas fondiem, kas nav iztērēti citās jomās, viņš piebilda.

«Mēs šovakar pieņēmām lēmumu, kas var un kas radīs darbavietas,» reportieriem pēc pirmās sesijas divu dienu samitā paziņoja Rompejs.

Projekts palīdzēs jauniešiem atrast darbus citās ES valstīs un paplašinās stažēšanās iespējas. ES līderi arī vienojās stimulēt kredītu piešķiršanu mazajām kompānijām, kurām ir grūti izpildīt stingros kredīta piešķiršanas nosacījumus.

Analītiķi gan pauduši kritiku par šīm cerībām, norādot, ka pastāv ļoti maz iespēju īstermiņā ievērojami samazināt jauniešu bezdarbu.

Eiropas Parlamenta (EP) prezidents Martins Šulcs iepriekš izteicās, ka jauniešu bezdarba mazināšanas projektam atvēlētie seši miljardi eiro ir «piliens okeānā».