Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dziesmu svētku dalībnieki vilcienos Rīgas robežās varēs braukt bez maksas

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku (turpmāk - Dziesmu svētki) dalībnieki svētku laikā Rīgas robežās varēs bez maksas izmantot vilcienu satiksmi, - to paredz AS «Pasažieru vilciens» (turpmāk - PV) un svētku rīkotāju noslēgtais pārvadājumu līgums, portālu «Apollo» informēja AS «Pasažieru vilciens» sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Priedniece.

Kā uzsver PV, vilcieni izsenis ir bijuši saistīti ar Dziesmu svētkiem - ar tiem bargā žūrija savulaik devusies uz koru skatēm ārpus Rīgas, ar tiem dalībnieki un skatītāji gadu gadiem devušies uz svētku pasākumiem. Vilcieni savieno visu Latviju, pievienojas kopējai prieka dzirkstij, kļūstot par vietu, kur svētki ieskanas un turpinās vēl ilgi pēc Noslēguma koncerta izskaņas.

No 1. līdz 7.jūlijam (ieskaitot) Dziesmu svētku dalībniekiem, lai izmantotu vilcienu satiksmi, būs vilciena biļešu kasēs vai vilcienā pie konduktora jāsaņem īpaši Dziesmu svētkiem sagatavotā tā sauktā «nulles biļete». To varēs saņemt, uzrādot derīgu Dziesmu svētku dalībnieka ID karti. Īpaši Dziesmu svētku dalībniekiem izstrādātā nulles biļete netiks izsniegta, kā arī nebūs derīga, ja pasažieris nevarēs uzrādīt dalībnieka ID karti. Savukārt tikai ID kartes uzrādīšana bez īpašās nulles biļetes arī nedos tiesības vilcienā braukt bez maksas.

Biļete jāsaņem katram braucienam atsevišķi. Šāda kārtība noteikta, lai precīzi varētu uzskaitīt pasažierus - Dziesmu svētku dalībniekus, kuri izmantos vilcienu satiksmi.

Ar Dziesmu svētku dalībnieku «nulles biļetēm» varēs braukt maršrutos Rīga-Babīte-Rīga, Rīga-Tīraine-Rīga, Rīga-Dārziņi-Rīga, Rīga-Jugla-Rīga un Rīga-Ziemeļblāzma-Rīga. Pārējos maršrutos «nulles biļete» nebūs spēkā.

Kā zināms, divi virzieni - uz Juglu un Ziemeļblāzmu ir cieši saistīti ar galvenajām svētku norises vietām, jo Zemitānu stacija atrodas tuvu Daugavas stadionam, kurā noritēs deju lieluzvedums «Tēvu laipas», savukārt Mangaļu staciju iecienījuši pasažieri, kas dodas uz Mežaparka lielo estrādi.

PV aicina svētku dalībniekus, īpaši tos, kuri dzīvos attālākos Rīgas rajonos, iepazīties ar vilcienu kursēšanas grafikiem un pārliecināties, ka ar vilcienu daudz ātrāk un ērtāk var nokļūt gan uz daudzām svētku norises vietām, gan pilsētas centrā, gan mikrorajonos. PV ir pārliecināta, ka īpašais piedāvājums Dziesmu svētku dalībniekiem dos papildus iespējas saplānot savu laiku un veiksmīgi nokļūt izvēlētajos gala mērķos, izvairoties no draudošajiem satiksmes sastrēgumiem.