Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par RD piederoša īpašuma nodošanu nomā, iespējams, prasīts 100 tūkstošu eiro kukulis

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šā gada maijā uzsācis kriminālprocesu par iespējamo Rīgas pašvaldības amatpersonas kukuļošanu saistībā ar zemes gabala nodošanu nomā, informē KNAB.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūto pierādījumu kopums dod pamatu KNAB izmeklētājam uzskatīt, ka saistībā ar Rīgas pašvaldībai piederoša nekustamā īpašuma Varoņu ielā nodošanu nomā tika pieprasīts kukulis lielā apmērā – 100 000 eiro (70,2 tūkstošu latu).

KNAB norāda, ka kriminālprocesa ietvaros iegūto pierādījumu kopums ir pietiekams, lai šobrīd KNAB izmeklētājs atzītu vienu Rīgas pašvaldības amatpersonu par aizdomās turamo kukuļa pieprasīšanā lielā apmērā. Abām aizdomās turētajām personām ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Lai izmeklēšanas interesēs nodrošinātu pierādījumu iegūšanu un nostiprināšanu, kriminālprocesa ietvaros ir veiktas atsevišķas procesuālās darbības. Izmeklēšanas interesēs šobrīd sīkāka informācija netiek sniegta.

Jau ziņots, ka KNAB izmeklētāji ceturtdien veikuši kratīšanu Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktora Anatolija Aļeksejenko kabinetā. Aļeksejenko piemērots aizdomās turamā statuss. Latvijas Televīzijas Ziņu dienestam kļuvis zināms, ka kriminālprocess ierosināts par kukuļa pieprasīšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Aļeksejenko savu vainu neatzīst un uzskata, ka KNAB apsūdzības ir «politiska izrēķināšanās», kas, iespējams, saistīta ar kādu uzņēmumu neapmierinātību ar viņa darbu.