Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aļeksejenko krimināllieta varētu būt saistīta ar pazudušo Stabiņu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktais kriminālprocess, kurā Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko tiek turēts aizdomās par 100 000 eiro kukuļa prasīšanu, varētu būt saistīts ar nu jau pazudušo Rīgas domes Dzīvokļu pārvaldes priekšnieci Āriju Stabiņu, vēsta Latvijas Televīzija.

Neoficiāli avoti Latvijas Televīzijai stāstījuši, ka kāda investoru pārstāve ar Stabiņu esot tikusies saistībā ar kolumbārija celšanu Varoņu ielā Rīgā. Vienā šādā tikšanās reizē Stabiņa viņai teikusi, ka nepieciešams 100 000 eiro kukulis, un ka kukuli prasot Aļeksejenko. Pats Aļeksejenko šajā tikšanās reizē neesot piedalījies.

Jau ziņots, ka KNAB piemērojis Aļeksejenko aizdomās turētā statusu par noziedzīgu nodarījumu pēc Krimināllikuma 320.panta trešās daļas, proti, par kukuļņemšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja kukulis pieprasīts.

Tāpat pirmstiesas izmeklēšanas laikā Aļeksejenko noteikts aizliegums pildīt Mājokļu un vides departamenta direktora darba pienākumus, kā arī tuvoties darba vietai.

Savukārt ilggadējo galvaspilsētas Dzīvokļu pārvaldes priekšnieci Stabiņu KNAB aizturēja vairāk nekā pirms pusgada un nesen prokuratūra cēla Stabiņai apsūdzību par kukuļu pieņemšanu un dokumentu viltošanas organizēšanu.

Stabiņa divus mēnešus atradās apcietinājumā un, iznākot no ieslodzījumu vietas, uzrakstīja atlūgumu. Dienu pirms vēlēšanām, 31.maijā prokuratūra pret Stabiņu sāka kriminālvajāšanu, taču pēc apsūdzības raksta viņa neatnāca un atsūtīja slimības lapu. Dažas dienas vēlāk viņas bērni saņēma Stabiņas rakstisku ziņu. Radiniekiem adresētā vēstulē Stabiņa raksta, ka šī ir pērkama valsts un pēc ilgām pārdomām viņa to pamet. No vēstules konteksta nojaušams, ka viņa neatgriezīsies, vēsta raidījums «Nekā personīga».