Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vērmanes dārza estrādē notiks koncerts «Dziesmu svētkos arī mēs»

Svētdien, 7.jūlijā plkst. 11 00 Vērmanes dārza estrādē notiks koncerts «Dziesmu svētkos arī mēs», portālam «Apollo» pastāstīja Ineta Heinsberga, krāsu mūzikas ansambļa «Saules pusē» vadītāja.

Koncertā muzicēs ASRC «Saule» (direktore Irina Rulle) krāsu mūzikas ansamblis «Saules pusē» (vadītāja - mūzikas terapeite Ineta Heinsberga). Ansambļa dalībnieki ir cilvēki ar intelektuālās attīstības invaliditāti.

Koncertā izskanēs oriģināldziesmu cikls «Portretu galerija», kurā ansambļa dalībnieki muzikālu priekšnesuma formā raksturos savu dzīves izjūtu un emocionālo stāvokli.

Sabiedrība pazīst šo mūzikas grupu arī kā «Krāsu mūzikas orķestri», kas savu nosaukumu guvis no īpašā nošu raksta, kas veidots krāsu simbolos. Sekošana mainīgajām «krāsu bumbiņām» citkārt ierasto melnbalto nošu vietā, kā arī apzināta metra ieturēšana, rūpīgi izskaitot atbilstošos nošu ilgumus, uztur mūzikas grupas dalībnieku smadzenes nemitīgā rosībā. Šāds treniņš uzlabo domāšanas tempu un kvalitāti, kā arī sniedz gandarījuma sajūtu un pozitīvu pašvērtējumu.

Krāsu mūzikas grupā «Saules pusē» pašlaik ir 15 dalībnieku. Mūziķi spēlē sintezatorus, uz kuru taustiņiem, atbilstoši krāsainajam nošu rakstam, uzlīmētas krāsu loksnītes. Tiek spēlētas arī akustiskās ģitāras, kuras ir īpaši pārskaņotas, lai ērti varētu nospēlēt akordus - arī pēc atbilstošām krāsu uzlīmēm. Mūzikas grupā iekļauti arī daudzveidīgi sitamie instrumenti - marimba, metalafons, mazās perkusijas, kā arī lielais bungu komplekts. Tiek organizētas arī speciālas vokālās nodarbības, kurās solisti apgūst dziedāšanas mākslu.

Līdztekus koncertiem Latvijas soc. rehabilitācijas iestādēs un skolās, krāsu mūzikas ansambļa «Saules pusē» mūziķi un ASRC «Saule» ir arī daudzkārtēji starptautisku mūzikas festivālu dalībnieki un organizētāji pašmājās. 2005. - 2008.gadā «Saules pusē» muzicēja apvienotā 1. Eiropas Krāsu mūzikas orķestra (FECO) sastāvā. Savukārt 2008.gadā krāsu mūzikas ansambļa «Saules pusē» mūziķi bija 24. Vispārējo Latvijas Dziesmu svētku dalībnieki.

Piedalīšanās sabiedrībai nozīmīgos pasākumos ansambļa dalībniekiem sniedz iespēju justies līdzvērtīgiem, pieņemtiem un uzklausītiem.