Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Braukšanas apmācība ekstrēmos apstākļos būtu jāievieš autoskolu programmās

Pilnveidojot savas auto prasmes «Drošas Braukšanas Poligonā 333» (DBP 333), TV dīva Anna Rozīte secinājusi, ka auto vadīšanas apmācībai stresa pilnās un ekstrēmās situācijās būtu jākļūst par katra atbildīga auto braucēja obligātu pienākumu, lai veicinātu drošas auto vadīšanas kultūru uz Latvijas ceļiem. Pēc profesionāļu sniegtajiem drošas braukšanas padomiem, Rozīte ir pārliecināta, ka šādas apmācības būtu obligāti jāievieš arī katrā autoskolas programmā.

Lai arī Rozītes līdzbraucēji ir atzinuši, ka viņas auto vadīšanas prasmes ir labas, viņa pret uzslavām izturas piesardzīgi: "Drošība ir pirmajā vietā! Tādēļ pieņēmu lēmumu turpināt pilnveidot savas auto braukšanas prasmes ne tikai praksē - uz ceļiem, bet arī profesionāļu uzraudzībā." TV dīva izvēlējās doties uz vienu no vietām, kur Latvijā var apgūt auto vadīšanu nestandarta situācijās īpaši aprīkotā un drošā vidē. Profesionāla auto sportista Haralda Šlēgelmilha vadībā, jaunā autovadītāja apguva drošas braukšanas paņēmienus, kas būtu vitāli svarīgi katra autobraucēja, pasažieru un citu ceļu satiksmes dalībnieku drošībai.

Arī auto sportists Haralds Šlēgelmilhs, kurš līdzdarbojas kā instruktors DBP 333, atzinīgi vērtē Rozītes braukšanas iemaņas un vēlmi pilnveidot sevi. "Apmācot autobraucējus esmu secinājis, ka pie mums pārsvarā ierodas tie, kuriem ir jau nācies saskarties ar nelaimes gadījumiem uz ceļa," norāda autosportists.

"Godīgi sakot, pirms došanās uz šīm apmācībām pie Haralda, man bija bail, jo stresa situācijas uz ceļa man vienmēr ir saistījušās ar galēji ekstrēmām lietām," savas bažas pauž Anna: "Uzsākot treniņu, es ātri vien sapratu, ka trase ir aprīkota droši un ievērojot instruktoru norādījumus un ka nekas bīstams nevar notikt. Arī mans salīdzinoši nelielais autovadītāja stāžs nav šķērslis, lai apgūtu drošas braukšanas iemaņas bīstamās situācijās" stāsta TV dīva Anna Rozīte. Anna, piedaloties šādās apmācībās domā ne tikai par savu drošību, bet arī par līdzcilvēkiem: "Pēc šīm apmācībām es jūtos par sevi daudz drošāka un pārliecinātāka, tādējādi ieguvēja neesmu es vienīgā, bet arī ikviens satiksmes dalībnieks, kuram reiz nāksies ar mani sastapties uz ceļa."

Pateicoties sadarbībai ar Inchcape motors Latvia, Anna nu jau trīs mēnešus ir pie Ford Fiesta autostūres. Automašīna jaunajai autobraucējai nozīmē brīvību, elastību un ērtumu, vienmēr var paņemt tieši tik daudz mantu līdz cik nepieciešams, var doties kurp vēlas un būt neatkarīgai. Nesen Anna, pateicoties Ford Fiest, spēja piepildīt savu sen loloto sapni - doties ceļojumā ar automašīnu kopā ar savu meitiņu Emīliju pa Latvijas skaistākajām vietām.

Noslēgumā, pēc apgūta drošas braukšanas kursa, Anna aicina ikvienu kritiski izvērtēt savas auto vadītāja prasmes, nepārvērtēt savu varēšanu pie auto stūres un būt atbildīgiem, tādējādi kopā veidojot drošu un labvēlīgu ceļu satiksmi uz Latvijas ceļiem.