Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Fotoreportāža: Sākušies Dziesmu svētku koru kari

Dziesmu svētku koru karos žūrijā pārsvarā ir dalībnieki no ārvalstīm, lai būtu lielāka objektivitāte un koru dalībnieku sniegums tiktu vērtēts ar «svaigu aci un svaigu skatu», aģentūrai LETA sacīja Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Viņa skaidroja, ka Latvija nav liela zeme un gada laikā, kamēr norisinājās koru skates, ir gūts priekšstats par to, kāda ir koru kvalitāte un kāds ir sagatavošanās līmenis. Līdz ar to vietējie vērtētāji jau pirms koru noklausīšanās varētu prognozēt to kvalitāti, tādēļ nepieciešams svaigāks skats uz koru veikumu, skaidroja Vasiļjeva.

Dziesmu un deju svētku preses sekretāre atzina, ka par starptautiskas žūrijas veidošanu sabiedrībai, diriģentiem un koru dalībniekiem ir dažādi viedokļi - daļa to atbalsta, bet citiem šāds solis nav pieņemams. Līdz ar to arī šis jautājums - par vērtētāju izvēli - tiks apspriests rudenī gaidāmajā Dziesmu svētku norisei veltītajā konferencē.

Viņa norādīja, ka koru kari šodien ir sākušies un abas telpas - gan Latvijas Universitātes Lielā aula, gan Rīgas Latviešu biedrības nams - ir publikas pilnas.

Jaukto koru sacensības LU Lielajā aulā gan aizkavējās par pusstundu un sākās plkst.11.30, jo avioreisa aizkavēšanās dēļ žūrijas pārstāvis no Spānijas ieradās vēlāk.

Jau ziņots, ka šodien līdz vēlam vakaram LU Lielajā aulā un Rīgas Latviešu biedrības namā notiks Dziesmu un deju svētku koru kari, kuros piedalīsies labākie Latvijas kori. Koru kari ir bezmaksas pasākums, tiešraidē no Lielās Aulas tos varēs dzirdēt Latvijas Radio programmā Klasika, bet «www.ltv.lv» tiešraidē varēs vērot tiešraides no abām koru karu norišu vietām - Lielās aulas, kurā sacentīsies 23 jauktie kori, un no Biedrības nama, kurā sacentīsies septiņi vīru, 16 sieviešu un četri senioru kori.

Provizoriskais rezultātu paziņošanas laiks iecerēts plkst.23.30. Apbalvošanas ceremonijā Rīgas Latviešu biedrības nama piedalīsies arī kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK), Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Dace Melbārde un žūrijas komisijas locekļi. Šogad Dziesmu un deju svētku Lielo balvu pasniegs labākajam jauktajam korim, sieviešu korim, vīru korim un senioru korim. Lielās balvas ieguvējus īpaši godinās Dziesmu un deju svētku gājiena laikā 7.jūlijā.

Koru karus vērtēs Mārtiņš Klišāns, Uģis Prauliņš, Andris Veismanis, Ēriks Ešenvalds (Latvija), Risto Josts (Igaunija), Vaclovas Augustinas (Lietuva), Ksavjers Sarasola (Spānija), Gabors Holerungs (Ungārija), Stojans Kurets (Slovēnija), Miks Ileoja (Igaunija), Denezs Sabo (Ungārija), Havjers Busto (Spānija), Ralfs Aizenbaiss (Vācija) un Francs Hercogs (Austrija).

XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem gatavojas 40 000 dalībnieku - kolektīvi no Latvijas (vairāk nekā 1600, t.sk. 100 mazākumtautību kolektīvi un individuālie izpildītāji skatēs), 47 latviešu diasporas kolektīvi un 26 kolektīvi no ārvalstīm. Dziesmu un deju svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs, atbalsta lieldraugi «Latvijas dzelzceļš», «Lattelecom» un «Latvenergo», kā arī banka «Citadele» un «Latvijas Valsts meži».

XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki oficiāli sāksies rīt, 30.jūnijā.