Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vīrietis Šrilankā piedzīvo sirdslēkmi, saņemot lielu elektrības rēķinu

Kāds vīrietis Šrilankā miris pēc sirdslēkmes, ko piedzīvoja pēc tam, kad saņēma lielāku nekā parasti elektrības rēķinu, sestdien vēstīja vietējie plašsaziņas līdzekļi.

61 gadu vecais vīrietis piektdien vērsies elektrības padomē Kolombo, sūdzoties, ka viņa elektrības rēķins ir pēkšņi pieaudzis, vēstīja laikraksts «Ceylon Today».

Laikraksts norādīja, ka padomē vīrietim paskaidroja, ka rēķina pieaugums saistāms ar lielo elektrības tarifa kāpumu, kas noteikts no pagājušā mēneša. Izdzirdot šo ziņu, vīrieti piemeklēja sirdslēkme un viņš saļima elektrības padomes galvenajā mītnē. Viņš vēlāk mira slimnīcā.

Netiek atklāts mirušā vīrieša rēķina apmērs, bet «Ceylon Today» sacīja, ka rēķina pieaugums saistāms ar elektrības tarifa kāpumu par 50%, kas stājās spēkā no maija.

Laikraksts sestdien iznāca ar pirmās lapas virsrakstu «Elektrības tarifa pirmais upuris».

Šrilankā ir viena no augstākajām elektrības cenām Āzijā - 47 rūpijas (0,19 lati) par kilovatstundu.

Apmēram divas trešdaļas elektrības Šrilankā tiek saražota no oglēm vai naftas. Valstī ir arī hidroelektrostacijas, kas gan netiek izmantotas sausuma periodos.

Valsts elektrības kompānija prognozē, ka tās zaudējumi šogad būs mērāmi 404 miljonu latu vērtībā, bet no maija paaugstinātajam tarifam zaudējumus vajadzētu samazināt līdz 121 miljonam latu.