Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rinkēvičs aicina iesaistīt Starptautisko Krimināltiesu noziegumu pret cilvēci izmeklēšanā Sīrijā

Šodien ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās 23.Eiropas Savienības un Līča Sadarbības padomes valstu ministru sanāksmē Manāmā, Bahreinā, vēršot uzmanību uz situācijas attīstību Sīrijā, īpaši uzsverot ilgstošo vardarbību un humanitārās situācijas pasliktināšanos, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā.

«Starptautiskajai sabiedrībai konsekventi jāpieprasa humanitāro normu ievērošana ne tikai no pašreizējā prezidenta Asada režīma, bet arī no opozīcijas grupām. Starptautiskās Krimināltiesas izmeklēšanā būtu jānodod visi gadījumi par Sīrijas kara noziegumiem un cilvēktiesību neievērošanu,» uzsvēris Rinkēvičs.

Ministrs vienlaikus pauda cerību, ka iespējami tuvākā laikā tiks organizēta starptautiska miera konference, lai politiskā ceļā risinātu situāciju Sīrijā.

Eiropas Savienības un Līča Sadarbības padomes laikā ministri pārrunāja aktualitātes saistībā ar Tuvo Austrumu miera procesu, situāciju Irākā, Irānā, Jemenā, Mali un Mjanmā, kā arī cīņu pret globālo terorismu un pirātismu. Ministri apsprieda arī jautājumu par Brīvās tirdzniecības līguma noslēgšanu.