Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Cīņā ar savvaļas ugunsgrēku ASV vienā dienā gājuši bojā 19 ugunsdzēsēji

Cīņā ar savvaļas ugunsgrēku Arizonā ASV dienvidrietumos svētdien gājuši bojā vismaz 19 ugunsdzēsēji, paziņojušas amatpersonas.

Tas ir traģiskākais šāda veida incidents, kāds noticis Savienotajās Valstīs pēdējos 80 gados.

Ugunsdzēsēji zaudējuši dzīvību svētdienas pēcpusdienā, cīnoties ar ugunsgrēku, kas plosās uz ziemeļiem no Arizonas štata galvaspilsētas Fīniksas, informēja vietējā šerifa biroja preses pārstāvis.

Tomēr viņš nespēja apstiprināt, vai šie ir tie paši 19 ugunsdzēsēji, par kuru pazušanu tika ziņots iepriekš.

Ugunsgrēks izcēlās piektdien un aptvēris jau 320 līdz 400 hektāru lielu platību. Vietējie mediji vēsta, ka ugunsgrēku vēl nav izdevies savaldīt un tas strauji plešas plašumā.

Drošības apsvērumu dēļ evakuēti jau vairāki simti cilvēku.

Paredzēts, ka pirmdien cietušais reģions saņems federālo palīdzību, bet amatpersonas prognozē, ka liesmas vienalga iznīcinās vismaz 250 mājas, ziņo vietējie mediji.

«Šī ir drūmākā diena, ko atceros. Var paiet dienas (..), līdz izmeklēšana atklās, kā šī traģēdija notika, bet būtību savās sirdīs mēs jau zinām: cīnīties ar ugunsgrēkiem ir bīstams darbs. Šis risks ir labi zināms drosmīgajiem vīriešiem un sievietēm, kas veic savu darbu un cīnās pret mežu un liesmām,» paziņoja Arizonas štata gubernatore Džena Brūvere.

Līdzjūtību cietušo ģimenēm un draugiem izteica arī štata senators Džefs Bleiks, norādot, ka sazinājies ar Balto namu un federālajām aģentūrām, lai pārliecinātos, ka pieejami visi nepieciešamie resursi.