Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Noskaidroti labākie Latvijas kori

Visu dienu Latvijas Universitātes Lielajā aulā un Rīgas Latviešu biedrības namā notika XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV deju svētku koru kari, kuros noskaidrojās labākie kori četrās kategorijās. Par labākā kora tituli cīnījās 23 jauktie kori, 7 vīru, 16 sieviešu un 4 senioru kori no visas Latvijas, portālu «Apollo» informēja Inga Vasiļjeva, Dziesmu un deju svētku preses sekretāre.

Jauktie kori

Lielā balva - Latvijas Kultūras akade?mijas jauktais koris SOLA (diriģents Kaspars ādamsons) un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācijas «AVE SOL» jauniešu koris KAMĒR… (diriģents Jānis Liepiņš)

1.vieta - RKTMC «Mazā Ģilde» jauniešu koris BALSIS (diriģents Ints Teterevskis), Babītes pagasta jauniešu koris MASKA (diriģents Jānis Ozols), SWEDBANK KORIS (diriģents Arturs Ancāns)

2.vieta - Rīgas Latviešu biedrības kamerkoris AUSTRUMS (diriģents Ārijs Šķepasts),

3.vieta - Dobeles pilsētas kultūras nama skolotāju koris SIDRABE (diriģents Jānis Zirnis), RKTMC «Mazā ģilde» jauktais koris SONORE (diriģents Mārtiņš Ozoliņš)

Sieviešu kori

1.vieta un Lielā balva - Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas sieviešu koris BALTA (diriģente Māra Marnauza),

1.vieta Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu koris SPĪGO (diriģente Līga Celma-Kursiete),

2.vieta - Rīgas Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas sieviešu koris AUSMA (diriģents Jānis Zirnis), Liepājas Universitātes sieviešu koris ATBALSS (diriģente Ilze Valce), Ventspils pilse?tas domes Kultūras centra sieviešu koris VENDA (diriģentes Rudīte Tālberga un Anitra Niedre),

3.vieta - Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācijas AVE SOL RĪGAS KAMERKORIS (diriģente Gunta Malēvica), Vecumnieku novada sieviešu koris VIA STELLA (diriģente Liene Batņa), Latvijas Universitātes sieviešu koris MINJONA (diriģents Romāns Vanags).

Vīru kori

1.vieta un Lielā balva - Rīgas Tehniskās universitātes vīru koris GAUDEAMUS (diriģents Ivars Cinkuss),

2.vieta - Daugavpils Latviešu kultūras centra vīru koris FORTE (diriģents Jevgeņijs Ustinskovs),

3.vieta - KTMC «Ritums» vīru koris TĒVZEME (diriģents Tālvaldis Gulbis).

Senioru kori

1.vieta un Lielā balva - VEF Kultūras pils senioru sieviešu koris DAUGAVAS VANADZES (diriģente Ārija Neimane)

2.vieta

Krustpils kultūras nama senioru jauktais koris ATVASARA (diriģente Skaidrīte Pugača), Jelgavas novada senioru jauktais koris GAISMA (Zita Kurševa),

3.vieta

Rīgas Latviešu biedrības senioru koris ERELBE (diriģenta Zaiga Lazdiņa).

«Spēcīga un blīva konkurence, bet sniegumi - ilgstoša darba rezultāts. Kvalitāti nevar iegūt īsā periodā - tas ilgstošs un pacietīgs process. Mums - žūrijai - gribējās novērtēt to visu maksimāli precīzāk, adekvātāk un godīgāk, cenšoties aizmirst iepriekšējos priekšstastus par koriem. Bieži vien aiztaisīju acis ciet un tikai klausījos koru skanējumu, muzikālās kvalitātes. Šoreiz kora karos bija pietiekami daudz jaundarbu, kas liecina, ka kora mūzika ir ziedoša un uzplaukstoāa teritorija. Jā, žurijai bija izšķiršanās, izvērtēšana, dažādi varianti, bet lēmumu pieņemšana - demokrātiska, labā Mārtiņa Klišāna vadībā,» stāsta jaukto koru žūrijas komisijas loceklis, komponists Uģis Prauliņš.

«Latvija kā valsts var pamatoti lepoties ar saviem koriem. Valsts ir maza, bet mūzika, kas radīta šeit, ir izcila! Man ir liela pieredze dažādās žūrijās, un zinot Eiropas un pasaules korus, Latvijas latiņa ir daudz augstāka, jo šeit spēj pasniegt mūziku viegli! Tas ir īsts brīnums, ar ko Latvija var lepoties. Koru tradīcija Latvijā viennozīmīgi ir jāturpina un jāattīsta,» stāsta jaukto koru žūrijas komisijas loceklis Ksavjers Sarasola.

«Ir kari, kuros arī Latvija var uzvarēt bez ieročiem - tie ir koru kari. 140 gadu Dziesmu un deju svētku pastāvēšanas vēsturē esam kļuvuši par koru lielvalsti, un pēc gada - 2014.gadā - Rīgā notiks Pasaules koru olimpiāde, kurā Latvijai būs spoža iespēja mirdzēt un to pierādīt,» akcentē Kultūras minister Žaneta Jaunzeme-Grende.

Apbalvošanas ceremonijā Rīgas Latviešu biedrības nama piedalījās arī Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, Latvijas Nacionālā kulūtras centra direktore Dace Melbārde un žurijas komisijas locekļi. Šogad Dziesmu un deju svētku Lielo balvu pasniegs labākajam jauktajam korim, sieviešu korim, vīru korim un senioru korim. Lielās balvas ieguvējus īpaši godinās Dziesmu un deju svētku gājiena laikā 7.jūlijā.

Koru karus vērtēja Mārtiņš Klišāns, Uģis Prauliņš, Andris Veismanis, Ēriks Ešenvalds (Latvija), Risto Josts (Risto Joost, Igaunija), Vaclovas Augustinas (Lietuva), Ksavjers Sarasola (Xabier Sarasola, Spānija), Gabors Holerungs (Gabor Hollerung, Ungārija), Stojans Kurets (Stojan Kuret, Slovēnija), Miks Ileoja (Mikk Üleoja, Igaunija), Denezs Sabo (Denes Szabo, Ungārija), Havjers Busto (Javier Busto, Spānija), Ralfs Aizenbaiss (Ralf Eisenbaiß, Vācija), Francs Hercogs (Franz Herzog, Austrija).