Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pētersone piekritusi uzņemties VID ģenerāldirektores pienākumus

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores vietniece Ināra Pētersone sarunā ar finanšu ministru Andri Vilku (V) piekritusi uzņemties VID ģenerāldirektores pienākumus, biznesa portālam «Nozare.lv» apstiprināja Pētersone.

«Mums bija īsa saruna ar finanšu ministru un, ņemot vērā to, ka strādāju valsts pārvaldē un arī patlaban mans ieņemamais amats ir tikai vienu pakāpi zemāks par ģenerāldirektora amatu, es konceptuāli devu piekrišanu uzņemties šos pienākumus. Trešdien pēc atgriešanās no atvaļinājuma mums būs garākas sarunas par šo jautājumu,» sacīja Pētersone.

Viņa piebilda, ka pagaidām būs tikai VID ģenerāldirektores pienākumu izpildītāja, jo VID ģenerāldirektors ir jāapstiprina valdībā, tāpēc pagaidām atturējās runāt par prioritātēm VID vadītājas amatā, ja viņa tajā tika apstiprināta.

«Jebkurā gadījumā šogad beidzas VID iepriekšējā plānošanas perioda stratēģija un jau patlaban notiek darbs pie jaunās stratēģijas izstrādes. Tas ir komandas darbs un to var paveikt tikai viss iestādes kolektīvs kopā,» sacīja Pētersone.

Jau ziņots, ka Vilks par nākamo VID ģenerāldirektori plāno virzīt Pētersoni, kura sākotnēji tiks iecelta par VID vadītāja pienākumu izpildītāju.

Jūnija beigās atlūgumu ir iesniegusi VID ģenerāldirektore Nelija Jezdakova, kura amatu pametīs 10.jūlijā. Vilks šorīt telekompānijā LNT stāstīja, ka esot lūdzis Jezdakovu palikt amatā ilgāk, taču viņa savu personīgo lēmumu nav mainījusi.

Vilks kategoriski noliedza, ka Jezdakova amatu pamestu politiska spiediena dēļ. Ministrs gan piebilda, ka no VID sagaida sadarbības uzlabošanu ar uzņēmējiem un nodokļu iekasējamības palielināšanu.

Jau iepriekš izskanēja, ka Vilks potenciālo nākamo VID vadītāju plāno meklēt starp VID darbiniekiem. «Nav izslēgts, ka ieņemt šo amatu tiek piedāvāts kādam no esošajiem četriem VID ģenerāldirektora vietniekiem, jo starp viņiem ir cienījami kandidāti. Nākamnedēļ tiks pieņemts lēmums un sāktas sarunas ar potenciālo kandidātu, jo nepieciešams, lai arī kandidāts piekristu savai virzīšanai šim amatam,» pagājušajā nedēļā informēja Finanšu ministrijas (FM) Komunikācijas nodaļas vadītājs Aleksis Jarockis. Viņš piebilda, ka VID ir ļoti komplicēta iestāde, tāpēc tās nākamajam vadītājam vai vadītājai jābūt darba pieredzei šajā struktūrā.

Jezdakovas vietnieki Tālis Kravalis, Pētersone un Kaspars Čerņeckis pērnajā nedēļā vēl apgalvoja, ka nav uzrunāti par iespēju ieņemt šo amatu.

Kravalis uz jautājumu, vai viņš būtu gatavs ieņemt šo amatu, sacīja, ka par to domāšot tad, ja šāds piedāvājums tiks izteikts.

Savukārt Pētersone un Čerņeckis atradās atvaļinājumā. Čerņeckis darbā atgriezīsies pēc trīs nedēļām. Jautāts, vai viņš būtu gatavs uzņemties šo amatu, Čerņeckis sacīja, ka «uz šādu jautājumu ir grūti atbildēt un šāds piedāvājums, ja tas tiktu izteikts, būtu nopietni jāizsver».

Informācija VID mājaslapā liecina, ka Jezdakovas vietnieks administratīvajā jomā ir Aigars Undzēns.

Kā ziņots, VID ģenerāldirektore Jezdakova finanšu ministram ir iesniegusi lūgumu pēc pašas vēlēšanās viņu atbrīvot no ieņemamā amata, sākot ar šā gada 10.jūliju. Finanšu ministrs atlūgumu ir pieņēmis.