Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

BBC «Hard Talk» jautājumi Dombrovska ierasto mieru nesatricina

Latvijas premjerministrs Valdis Dombrovskis pirmdien kļuva par otro Latvijas politiķi, kurš sniedzis interviju britu raidkorporācijas BBC sarunu šovam «Hard Talk».

Intervija noritēja relatīvi mierīgā un pozitīvā atmosfērā, tai maz piemita citreiz šī cikla intervijām raksturīgā saspringtā, pat agresīvā gaisotne. Premjers uz jautājumiem atbildēja savā ierasti nosvērtajā un konstruktīvajā stilā, arī atsevišķi tieši un provokatīvi jautājumi Dombrovski nesagatavotu nepārsteidza.

Intervijas gaitā premjeram tika uzdoti jautājumi par Latvijas virzību uz eirozonu apstākļos, kad liela daļa sabiedrības to neatbalsta, par Latvijas lēmumu smagās krīzes dēļ veikt drastiskus taupības pasākumus, valsts pašreizējiem panākumiem ekonomikas attīstībā un attiecībām ar Krieviju. Dombrovskis intervijā skaidroja nepilsoņu jautājumu un tā vēsturiskos aspektus, kā arī komentēja augstās emigrācijas apstākļus un Latvijas īstenoto politiku izbraucēju atgriešanai mājās.

Pazīstamās interviju sērijas jautājumu krustugunīs 2000.gadā «Hard Talk» nonāca arī toreizējā Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.