Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kāds laiks gaidāms jūlijā? Prognozē dabas vērotājs

Šomēnes būs gan vasarīgi silts, gan arī lietains laiks, tomēr kopumā jūlijs būs siltāks nekā parasti un arī nokrišņu būs nedaudz mazāk par mēneša vidējo normu.

Dabas vērotājs Vilis Bukšs savā mājaslapā prognozē, ka jūlija pirmajā pusē nokrišņu būs vairāk, bet tie pārsvarā būs īslaicīgi, ar stiprām lietusgāzēm un pērkona negaisu.

Vasarīgi silts, ar divām līdz trīs karstām dienām būs laikā ap Vecajiem Pēteriem jeb 12.jūliju, savukārt mēneša vidū pārsvarā būs mēreni silts, bez būtiskiem nokrišņiem. Pēc 20.jūlija gaidāms pārsvarā sauss, vasarīgi silts, bet mēneša beigās arī karsts laiks.

Ticējums vēsta, ja maijā daudz maijvaboļu, tad būs karsta vasara un jo īpaši jūlijs. Maijvaboļu šopavasar bija daudz, un tas rāda, ka līdzīgi kā maijs un jūnijs, arī jūlijs var būt siltāks nekā parasti. Savukārt cits ticējums vēsta - kāds janvāris, tāds jūlijs. Ja janvāris sauss un auksts, tad jūlijs sauss un karsts. Pagājušais janvāris nebija ne izteikti sauss, ne arī auksts - tas norāda uz mērenību gan nokrišņos, gan temperatūrās, pauž Bukšs.

Jūlijs ir vasaras galvenais mēnesis. Ja jūlija sākumā vēl ir ziedu laiks, tad mēneša beigās jau ražas laiks. Jūlijs ir siltākais un nokrišņiem bagātākais vasaras mēnesis. Ticējums saka, ja ir silts jūlijs un vēss augusts, tad būs auksta ziema.