Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Irbe: Ja Gudļevskis netiek pie spēlēšanas KHL līmenī, viņam nav vērts palikt

Bijušais Nacionālās hokeja līgas un Latvijas izlases vārtsargs, tagadējais valstsvienības viens no treneriem Artūrs Irbe sarunā ar «Apollo» pastāstīja par aizvadīto NHL draftu, kurā Tampabejas «Lightning» ar kopējo 124. numuru izvēlējās latviešu vārtsargu Kristeru Gudļevski.

«Patīkams notikums. Tas, ka viņu paņēma piektajā kārtā, nozīmē, ka komanda negribēja riskēt un gaidīt līdz sestajai, septītajai, jo izskatās, ka ir bijuši arī citi gribētāji. Turklāt - ņemot 21 gadu vecu puisi tas ir labs rādītājs,» secina Irbe.

«Lai arī viņš tika agrāk palaists garām, pēdējais pasaules čempionāts un iespēja, kura tika Kristeram dota, tika attaisnota. Čempionātā Gudļevskis pierādīja, ka viņam ir potenciāls un Ziemeļamerikā to saskatīja.»

«Tagad tikai sāksies īstais darbs. Domāju, ka drafta numuram nav nozīmes, jo skaidrs, ka pirmā kārta ir un paliek pirmā kārta. Tas, ka kāda komanda viņu paņem, nozīmē, ka ar viņu rēķinās nākotnē. Kā vēlāk tas iegrozīsies, to grūti pateikt. Bet viennozīmīgi tas ir labs atspēriena dēlītis,» norāda Artūrs.

Gudļevskim ir līgums ar Rīgas «Dinamo», vecums viņam vairs neļauj spēlēt MHL, bet patlaban ir īstais brīdis, lai vārtsargs tiktu pie regulāra spēles laika. Irbe saka, ka sēdēšana uz rezerves soliņa būtu liels solis atpakaļ.

«Vai Kristeram nākamais gads būtu jāpavada Eiropā? Tikai tas, kurš kontrolē situāciju, var dot precīzu atbildi uz šo jautājumu. Ja Kristers netiek pie spēlēšanas KHL līmenī, viņam noteikti nav vērts palikt. Protams, klubs uz šo lietu var citādāk raudzīties un tam vārtsargs kā drošības variants noder, taču viņam nepieciešams spēlēt un to viņš parādīja pasaules čempionātā. Viņš grib un var dot rezultātu, manuprāt, visu laiku to ir pierādījis. Ja viņam šādas iespējas šobrīd nav, tad palaist gadu garām būtu neprātīgi. Viņam ir jāspēlē un jākrāj pieredze, tad arī nākamajos gados viss pārējais sakārtosies,» uzskata izlases treneris.

Gudļevska spēlēšana NHL patlaban nav nopietni izskatāma, bet debija AHL ir tikai kā viena no nedaudzajām opcijām. Tiesa gan, doties pēc ieraksta CV uz Ziemeļameriku, bet sēdēt tur uz soliņa arī nav diez ko prātīgi. Tuvākās nedēļas vārtsargam un viņa aģentam būs pārdomu laiks.

«Ir jāskatās un jāvērtē - kur, kā un ko. Tā nav tikai AHL, tā var būt zemāka vai augstāka līga, galvenais, lai viņam ir kur spēlēt. Ja Kristers turpinās strādāt tāpat kā līdz šim, viņš nepazudīs. Progresēs un vietu vārtos izcīnīs, spēlējot viņš arī nopelnīs to vietu. Domāju, ka junioru līmenis, piemēram, MHL ir sen noiets etaps. Tā būtu Kristera neprasmīga izmantošana,» uzskata Irbe, sakot, ka nav jāvērtē, kurš klubs viņu izvēlējās, svarīgāk apzināties, ko vārtsargs spēj parādīt laukumā.

«Katrs spēlētājs ir citādāks. Protams, ir latvieši Tampabejā bijuši, bet katru gadījumu jāvērtē atsevišķi. Tas, ka viņš ir no Latvijas tik daudz neizšķirs, cik viņa kvalitātes, ko viņš spēj piedāvāt. Labi, ka atkal kāds mūsu hokejists ir nodraftēts. Paaudžu maiņa notiek un tukša vieta nepaliek, un atkal būs kāds, kuram varēs sekot līdzi un mūs priecēs,» piebilst Irbe.