Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Publiskai apspriešanai nodots «Godīgs eiro ieviesējs» memoranda projekts

Ekonomikas ministrija izstrādājusi un publiskai apspriešanai nodevusi iniciatīvas «Godīgs eiro ieviesējs» memoranda projektu, kura mērķis ir aicināt uzņēmējus veikt pareizu un precīzu cenu pārrēķinu un norādīšanu pirms un pēc eiro ieviešanas Latvijā, liecina Ekonomikas ministrijas paziņojums.

Ministrija aicina uzņēmējus, uzņēmēju un patērētāju nevalstiskās organizācijas, kā arī citus interesentus līdz 7.jūlijam aktīvi iesaistīties memoranda izstrādē un sabiedriskajā apspriešanā, sniedzot komentārus, viedokļus un ierosinājumus, lai memorands apvienotu gan galvenās godīgas komercprakses vērtības, gan patērētāju tiesību aizsardzības pamatprincipu ievērošanu, nodrošinot godīgu un precīzu cenu norādīšanu un pārrēķināšanu no latiem uz eiro.

Iniciatīvas «Godīgs eiro ieviesējs» ietvaros starp valdību, uzņēmumiem un tos pārstāvošajām organizācijām tiks noslēgts sadarbības memorands, kuram tiks aicināti pievienoties visi uzņēmumi. Memorands paredzēs uzņēmēju brīvprātīgu apņemšanos, ka cenu pārrēķināšana notiks saskaņā ar Euro ieviešanas kārtības likumā paredzētajiem principiem. Iniciatīvas «Godīgs eiro ieviesējs» vienotais logo, ko izmantos uzņēmumi, kas būs pievienojušies memorandam, būs būtisks reputācijas vadības instruments uzņēmējiem un dos iespēju patērētājiem viegli orientēties godīgo eiro ieviesēju vidū.

Memoranda parakstīšanu plānots sākt pēc oficiālā uzaicinājuma saņemšanas Latvijai kļūt par eirozonas valsti. Memorandu 12.jūlijā no valdības puses parakstīs Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts un finanšu ministrs Andris Vilks savukārt no komersantu puses kā pirmos pievienoties memorandam aicināsim lielākās uzņēmumu asociācijas, kas jau paudušas atbalstu pievienoties memorandam, bet pēc tam iniciatīvai tiks aicināti pievienoties arī citi uzņēmēji.

Iniciatīva «Godīgs eiro ieviesējs» tiks īstenota līdz 2014.gada jūlijam, organizējot arī seminārus Latvijas lielākajās pilsētās (Daugavpilī, Liepājā, Ventspilī, Valmierā un Rīgā) uzņēmēju informēšanai par cenu pārrēķinu un norādīšanu, kā arī citiem aktuāliem jautājumiem saistībā ar eiro ieviešanu.

Piedalīties memoranda sabiedriskajā apspriešanā var, viedokli iesniedzot elektroniski uz e-pasta adresi godigseiroieviesejs@lead.lv.