Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eiropas Jaunatnes Olimpiādē startēs 51 Latvijas sportists

Eiropas Jaunatnes Olimpiādē Latviju pārstāvēs 51 sportists un piedalīsies sešos no deviņiem Olimpiādes sacensību programmā iekļautajiem sporta veidiem, aģentūru LETA informēja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters.

Jau 12.Eiropas Jaunatnes Olimpiāde notiks no 14. līdz 19.jūlijam. Sacensībās savu sportisko meistarību plāno pārbaudīt 49 Eiropas valstu sportisti vecumā no 15 līdz 18 gadiem.

«Šīs spēles jaunos sportistus ieved olimpiskajā saimē, un viņiem ir iespēja sajust olimpisko gaisotni,» atzinis Latvijas Jaunatnes olimpiskās delegācijas vadītājs Juris Titovs. «Konkurence Olimpiādē būs ļoti spēcīga, taču bez sportiskajiem startiem un katra jaunieša individuāli noliktajiem mērķiem jaunajiem talantiem ir jāatceras, ka šī ir vienreizēja iespēja mācīties un iegūt pieredzi, kādu nekur citur nav iespējams dabūt.»

Individuālajos sporta veidos Latvijas sportisti startēs vieglatlētikā, peldēšanā, vingrošanā, tenisā, džudo un riteņbraukšanā. Šajā reizē Latvija nebūs pārstāvēta nevienā no komandu sporta spēlēm - ne basketbolā, ne volejbolā, ne handbolā.

Lielākā Latvijas sportistu pārstāvniecība būs vieglatlētikā, kurā startēs 20 dalībnieki, peldēšanā un džudo attiecīgi piedalīsies astoņi un septiņi jaunie atlēti, riteņbraukšanas un vingrošanas sacensībās savu meistarību rādīs pa sešiem sportistiem, bet Olimpiādes tenisa turnīrā piedalīsies četri jaunie Latvijas tenisisti.

Šajās sacensībās pirmo Olimpisko pieredzi guvuši arī vairāki Latvijā tagad labi zināmi olimpieši un sportisti-vieglatlēti Jeļena Prokopčuka (1993), Staņislavs Olijars (1995), Līga Kļaviņa (1997), Inga Kožarenoka (1999), Ilze Gribule (2001), Poļina Jeļizarova (2005), Rita Obižajeva (2005), peldētāji Margarita Kalmikova (1993) un Romans Miloslavskis (1999), riteņbraucējs Indulis Bekmanis (2005), tenisiste Jeļena Ostapenko (2011).

Gan pēc sporta veidu klāsta, gan ceremoniju ziņā Eiropas Jaunatnes Olimpiāde līdzinās olimpiskajām spēlēm. Sporta programmā tiek izmantota Olimpiskā simbolika un atribūtika, kā arī olimpisko spēļu tradīcijas.

Latvijas sportisti piedalījušies visās Eiropas Jaunatnes Olimpiādēs, izņemot pirmo, un kopumā ir izcīnījuši vairāk nekā 30 medaļas.